אלי הררי על רכישת אם סיסטמס: "יש לנו הזדמנות לשים את ישראל על המפה כמו שנוקיה עשתה עם פינלנד"

הררי במסיבת עיתונאים לרגל סגירת העסקה: "מספר קטן מאוד של עובדים ייאלץ לעזוב את החברה"

שירלי יום-טוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"החל מחצות ודקה, חדלה אם סיסטמס מלהיות חברה עצמאית. אנחנו חברה אחת עם סנדיסק", כך פתח היום דב מורן, מייסד ומנכ"ל אם סיסטמס, את מסיבת העיתונאים לציון סגירת עסקת מכירת החברה לסנדיסק האמריקאית, אותה ייסד אלי הררי.

"אם סיסטמס היא חברה פנינה. יחד יש לנו מסה קריטית לשנות את העולם", אמר אלי הררי. "שתי החברות הגיעו יחד לגיל 18 ועכשיו הגיע הזמן לעשות זאת יחד. אם מסתכלים על חברה כמו נוקיה, ששמה את פינלנד על המפה, גם לנו יש הזדמנות לשים את ישראל על המפה".

אחת השאלות המעניינות ביותר הסובבות את המיזוג היא מה צפוי למרכז של אם סיסטמס בארץ, בעיקר לאור כפילויות המאפיינות חלק מהפעילויות. כך, למשל, לאם סיסטמס יש חטיבה שלמה העוסקת בכונן הזיכרון הנייד (דיסק און קי - מוצר שגם סנדיסק מייצרת - קרוזר).

"לחברה הממוזגת של 2,500 עובדים, 900 מהם כעת בישראל. מרכז הכובד של הפיתוח בסנדיסק עובר כעת לישראל, אבל אנחנו לא רואים בישראל רק כמרכז פיתוח אלא רוצים לפתח כאן גם את הצד המסחרי של הפעילות. מטבע הדברים יש כפילויות אבל אנו ננסה למצוא פתרונות למצבים כאלה. יהיה מספר קטן מאוד של אנשים שיצטרכו לעזוב את החברה. מצד שני, אנו מחפשים לשכור כ-250 עובדים חדשים", אמר הררי. מורן, שצפוי לעזוב את החברה בקרוב, הוסיף כי "נפתחו הרבה ערוצים חדשים בעקבות העסקה ויש מקום לכל עובד מוכשר. תהיה התייעלות בחברה, אך לא על בסיס צמצומים אלא על בסיס גידול והרחבה".

השניים חתמו על "כתב התחייבות", ובו הצהירו על עקרונות וערכים. בין היתר, נכתב כי "ישראל הינה מרכז פעילות משמעותי של סנדיסק העולמית, עם אנשים נהדרים ופעילות עסקית יציבה וחזקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker