המהנדס הראשי של אובר התפטר בגלל שלא חשף האשמת הטרדה בעבודה קודמת

אובר עומדת כיום בלב סערה ציבורית אחרי שעובדת בחברה פירסמה כי תלונות על הטרדה מינית על ידי מנהלים לא טופלו כראוי

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אמיט סינגהל, בכיר באובר, התפטר מתפקידו אחרי שהחברה גילתה שבעבודתו הקודמת בגוגל הוא הואשם בהטרדה מינית.

סינגהל התפטר חודש אחד אחרי שהצטרף לאובר בתפקיד סגן נשיא בכיר לענייני הנדסה. במסגרת תפקידו הוא היה אחראי על פיתוח התוכנה בחברה. אחרי שהוא התחיל לעבוד בגוגל ב-20 בינואר, הגיעו לחברה ידיעות על חקירה שהתנהלה נגדו בגוגל באשמת הטרדה מינית. לטענת גורמים עם ידע בנושא, במסגרת הליך העסקתו, סינגהל לא דיווח על התלונות והחקירה נגדו.

אמיט סינגהל, אובר
אמיט סינגהל, אוברצילום: Jeff Chiu/אי־פי

ביום שני הכחיש סינגהל את המיוחס לו. "הטרדה היא דבר לא מקובל בשום צורה", כתב בהודעת מייל. "אני רוצה שכולם ידעו שמעולם לא נהגתי כך. ב-20 שנות הקריירה שלי, מעולם לא הואשמתי בדבר כזה, וההחלטה לעזוב את גוגל היתה שלי".

טראוויס קלאניק, מנכ"ל אובר, ביקש מסינגהל להתפטר. אובר סירבה לספק תגובה נוספת בנושא. גוגל סירבה להגיב.

סינגהל היה ראש מחלקת טכנולוגיית החיפוש בגוגל – ובמסגרת תפקידו הוא ניהל את אחד מהמוצרים הרווחיים ביותר בעולם. בשנה שעברה הוא עזב את גוגל אחרי 15 שנה. כשעזב, מסרה גוגל שהוא פורש מהחברה. בפגישה שנערכה בסוף 2015 בין סינגהל, מנכ"ל גוגל ומנכ"ל משאבי האנוש של החברה, עומת סינגהל עם התלונות שהועלו נגדו על ידי עובדת בחברה.

הנושא עלה באובר במסגרת המשבר בחברה בנוגע לטיפול שלה בתלונות על הטרדות מיניות. סוזן פאולר, לשעבר מהנדסת תוכנה באובר,  פירסמה ב-19 בפברואר פוסט בפייסבוק שבו טענה בין היתר, שמנהלה הישיר הציע לה הצעה מגונה, ושהחברה שומרת עליו כי הביצועים שלו טובים. אובר העסיקה את שר המשפטים לשעבר של ארה"ב, אריק הולדר, כדי שיחקור את נושא ההטרדות בחברה, וקלאניק בעצמו ערך פגישה כללית בחברה שבה התנצל על כך שהתגובה לתלונה לא היתה ראויה ושאין מספיק נשים שעובדות בה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker