מתקרבים ליעד: האינפלציה בגוש היורו טיפסה ל-1.8%

העלייה באינפלציה נגרמה בעיקר בגלל זינוק במחירי האנרגיה, והנתונים מתקרבים אל היעד שקבע הבנק המרכזי של אירופה: קצת פחות מ-2%

רויטרס
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס
סוכנויות הידיעות

האינפלציה בגוש היורו עלתה בינואר בקצב שנתי של 1.8%, כך אמרה היום יורוסטאט, סוכנות הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי. הנתונים מאשררים את הערכות האינפלציה שפורסמו מוקדם יותר החודש.

לעומת החודש הקודם, ירד מדד המחירים לצרכן בגוש היורו ב-0.8%, בהתאם לתחזיות בשוק. ללא רכיבי מדד שרגישים לשינויים כמו אנרגיה ומזון לא מעובד, הנתון המרכזי שנבחן על ידי הבנק המרכזי של אירופי, שיעור האינפלציה השנתי היה 0.9%, בהתאם להערכות מוקדמות שפירסמה יורוסטאט והתחזיות בשוק.

הבנק המרכזי של אירופה, פרנקפורט

הנתונים שפורסמו היום מתקרבים ליעד האינפלציה של הבנק המרכזי של אירופה (ECB) לפי ועדת המדיניות המוניטרית של הבנק, "המטרה העיקרית של המדיניות המוניטרית היא לשמור על יציבות במחירים. ה-ECB מכוון ליעד אינפלציה נמוך מ-2%, אבל קרוב לשיעור זה, בטווח הבינוני".

העלייה בשיעור האינפלציה השנתי נגרמה בעיקר בשל עליית מחירי האנרגיה שטיפסו ב-8.1% בינואר לעומת התקופה המקבילה, לעומת עלייה של 2.6% במחירי האנרגיה בדצמבר.

בבלגיה נרשם שיעור האינפלציה הגבוה ביותר מבין מדינות האיחוד האירופי (3.1%. באירלנד נרשם שיעור אינפלציה שנתי של 0.2%. בגרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר בגוש היורו, הגיע בינואר שיעור האינפלציה ל-1.9%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker