מתקרבים ליעד: האינפלציה בגוש היורו טיפסה ל-1.8%

העלייה באינפלציה נגרמה בעיקר בגלל זינוק במחירי האנרגיה, והנתונים מתקרבים אל היעד שקבע הבנק המרכזי של אירופה: קצת פחות מ-2%

רויטרס
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
רויטרס
סוכנויות הידיעות

האינפלציה בגוש היורו עלתה בינואר בקצב שנתי של 1.8%, כך אמרה היום יורוסטאט, סוכנות הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי. הנתונים מאשררים את הערכות האינפלציה שפורסמו מוקדם יותר החודש.

לעומת החודש הקודם, ירד מדד המחירים לצרכן בגוש היורו ב-0.8%, בהתאם לתחזיות בשוק. ללא רכיבי מדד שרגישים לשינויים כמו אנרגיה ומזון לא מעובד, הנתון המרכזי שנבחן על ידי הבנק המרכזי של אירופי, שיעור האינפלציה השנתי היה 0.9%, בהתאם להערכות מוקדמות שפירסמה יורוסטאט והתחזיות בשוק.

הבנק המרכזי של אירופה, פרנקפורט
הבנק המרכזי של אירופה, פרנקפורטצילום: אי־פי

הנתונים שפורסמו היום מתקרבים ליעד האינפלציה של הבנק המרכזי של אירופה (ECB) לפי ועדת המדיניות המוניטרית של הבנק, "המטרה העיקרית של המדיניות המוניטרית היא לשמור על יציבות במחירים. ה-ECB מכוון ליעד אינפלציה נמוך מ-2%, אבל קרוב לשיעור זה, בטווח הבינוני".

העלייה בשיעור האינפלציה השנתי נגרמה בעיקר בשל עליית מחירי האנרגיה שטיפסו ב-8.1% בינואר לעומת התקופה המקבילה, לעומת עלייה של 2.6% במחירי האנרגיה בדצמבר.

בבלגיה נרשם שיעור האינפלציה הגבוה ביותר מבין מדינות האיחוד האירופי (3.1%. באירלנד נרשם שיעור אינפלציה שנתי של 0.2%. בגרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר בגוש היורו, הגיע בינואר שיעור האינפלציה ל-1.9%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker