וואטסאפ תקלקל לסנאפ את ההנפקה? הכירו את "הסטטוסים הנעלמים"

ווטסאפ הודיעה כי משתמשיה יוכלו להעלות עדכוני סטטוס מלווים בסרטונים או בתמונות שעליהם כיתובים ואייקונים שייעלמו אחרי 24 שעות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישראל פישר
בלומברג

אפליקציה נוספת של פייסבוק מכניסה עכשיו פיצ'רים שמחקים את סנאפצ'ט. אפליקציית ההודעות ווטסאפ שנמצאת בבעלות פייסבוק, ושבה משתמשים בכל חודש 1.2 מיליארד בני אדם, מוסיפה אפשרויות לשליחת תמונות או סרטונים למשתמשים אחרים – ולהוסיף להם "עדכוני סטטוס" – בדומה לסנאפצ'ט.

השירות החדש של של ווטסאפ מהווה דוגמה נוספת לכך שפייסבוק מכניסה שירותים חדשים שימשכו קהל צעיר מהמתחרה הצעירה סנאפ. לדוגמה, אינסטגרם, שגם נמצאת בבעלות פייסבוק, השיקה באוגוסט גרסה משלה ל"סטוריז" – סרטונים קצרים שדומים לאלה של סנאפצ'ט. וואטסאפ מעדכנת את הגרסה שלה ומוסיפה את הפיצ'ר החדש בשבוע שבו יוצאת סנאפ, החברה שמפעילה את האפליקציה סנאפצ'ט, לרואד-שואו לקראת ההנפקה של החברה שתיערך במארס.

ואולם ווטסאפ לא חושבת שהצעד החדש מאיים על המתחרה שלה.

האופן שבו שולחים תמונות וסרטונים בסנאפצ'ט "הוא פורמט שהתבסס, שונה ושופר על ידי אנשים רבים", אמר בראיון רנדל סרפה, מנהל מוצר בווטסאפ. "אנחנו מביאים את הפורמט הזה לווטסאפ ומכניסים לו קצת מהקסם של ווטסאפ שאנחנו מכירים – אמינות, ביטחון ושיתוף אישי".

הוא הוסיף: "אנחנו נרגשים להכריז שביום הולדתה השמיני של ווטסאפ ב-24 בפברואר, אנחנו ממציאים מחדש את הסטטוס... הסטטוס החדש יאפשר לשתף תמונות וסרטונים עם החברים ואנשי הקשר בדרך קלה ומאובטחת. כן, גם עדכוני הסטטוס שלך יהיו מוצפנים".

השינוי החדש מאפשר בעצם להוסיף כיתובים או אייקונים על תמונות וסרטונים שנשלחים. עדכוני הסטטוס נעלמים 24 שעות אחרי שהעלו – בדומה למה שהפך את סנאפצ'ט לפופולרית כל כך. החידוש גם יכול לגרום לווטסאפ להוסיף פרסומות לשירות שלה, שיופיעו בין עדכוני הסטטוס של המשתמשים ברשימת אנשי הקשר. השירות החדש של ווטסאפ ייבחן קודם כל במדינות אחדות כמו הולנד וצרפת, לפני שיופץ בכל העולם.

באתר של ווטסאפ פירט מייסד החברה, יאן קום, מהם השינויים שיוכנסו לאפליקציה. "הרעיון המקורי של החברה היה לבנות אפליקציה שתאפשרי לחברים ולאנשי קשר נוספים לדעת מה אתה עושה. זה היה חודשים לפני שהוספנו את שירות ההודעות", כתב קום אודות האפליקציה במה שנראה כמו ניסיון להתמודד עם טענות שקשורות לכך שהאפליקציה מנסה לחכות את סנאפצ'ט.

לפי ווטסאפ, בכל יום נשלחות דרך האפליקציה 3.3 מיליארד תמונות בממוצע. בנוסך, בכל יום נשלחים 760 מיליון סרטונים בממוצע ו-80 מיליון GIF. עוד לפני שסנאפ יצאה להנפקה עלו תהיות בקרב משקיעים בנוגע לאפשרות שלה למשוך עוד משתמשים. כעת, אחרי שווטסאפ השיקה את השירות החדש שלה, מתחילים אנליסטים להביע חשש גדול יותר מתחזיות הביצועים של סנאפ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker