שרת החינוך של ארה"ב רוצה לבטל את משרד החינוך; המורים: "נעשה לה בי"ס"

שבוע ראשון בתפקיד לבטסי דבוס היה מאופיין בעימותים עם אנשי חינוך וריאיונות שבהם אמרה שלממשל הפדרלי לא צריך להיות תפקיד בחינוך וכי המפגינים נגדה מקבלים תשלום

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בטסי דבוס
בטסי דבוסצילום: בלומברג

בסופו של השבוע הראשון שלה כשרת החינוך, כבר הספיקה בטסי דבוס להתנצח עם חטיבת ביניים, עם יו"ר לשעבר של מועצת חינוך בוושינגטון, האשימה מורים בבית הספר בכך שהם פסיביים וממתינים להוראות, ואמרה כי תהיה מרוצה אם משרד החינוך לא יתקיים בעתיד. היא ספגה בתגובה ביקורת חריפה מהסוג שכנראה ירדוף אותה במאמציה לקבוע מדיניות חדשה למשרד החינוך האמריקאי.

ביום ראשון היא התקבלה בחמימות יחסית יו"ר מועצת החינוך בניו יורק, כרמן פריניה, שאמרה בריאיון ברדיו כי היא מוכנה לעבוד עם דבוס. פריניה אמנם קראה לדבוס לא לקצץ בתקציב בתי הספר הציבוריים, אולם אמרה כי למרות הפערים באידיאולוגיה היא תוכל לעבוד עם דבוס להבטיח שלילדים יינתן חינוך ראוי.

בריאיונות עם שני אתרי חדשות החלה דבוס לסלול את הקרקע ליישום גישתה. "אני אשמח אם מה שאעשה יגרום לכך שתפקידי יהיה מיותר", היא אמרה לאקיוס, והוסיפה כי היא מצפה שיהיו יותר בתי ספר ציבוריים מסוג צ'רטר (בית ספר המופעל על ידי גוף פרטי במימון ממשלתי), בתי ספר פרטיים ובתי ספר וירטואליים תחת הנהגתה. היא אמרה לאתר טאונהול השמרני כי הפגנות נגדה אינן לגיטימיות וכי המפגינים והמבקרים שלה רוצים להפוך את חייה לגיהינום. "אני לא חושבת שאלה הפגנות ספונטניות ואותנטיות. הן כולן במימון ומתוכננות היטב".

בריאיון לטאונהול אמרה דבוס כי תתמקד ביישום חוק "הצלחה לכל תלמיד" שעבר תחת ממשל אובמה, וכן תקדם מדיניות שנויה במחלוקת כמו ואוצ'רים – תוכנית שבה הממשלה מעניקה תקציב למשפחות, שמתאפשר להן לבחור היכן ילמדו ילדיהן.

בביקור בחטיבת הביניים ג'פרסון בוושינגטון נתקלה במפגינים שחסמו את כניסתה, ומכאן התגלגלה התנצחות מקוונת במשך כמה ימים. היא אמרה שהביקור היה נהדר, אבל המורים נראו לה בעייתיים. "הגישה היא פסיבית. הם מחכים שיאמרו להם מה לעשות, וזה לא יעניק לילדים הצלחה".

בית הספר צייץ 11 ציוצים בזכות מוריו, ואמר כי "אנחנו נעשה לדבוס בית ספר".

בריאיון עם אקסיוס, אמרה דבוס כי "זה יהיה בסדר גמור מצידי לפעול בצורה שתהפוך את תפקידי למיותר, אבל אני לא בטוחה שהקונגרס יתמוך בכך". לדבריה, משרד החינוך סייע בעבר להגן על התלמידים מפני הפליה וסיפק הזדמנויות שוות, כמו לנערות בספורט, אולם לדעתה יש מעט נושאים שדורשים התערבות של הממשל הפדרלי כיום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker