הפסד ענק לקרדיט סוויס ברבעון הרביעי: 2.3 מיליארד דולר

הפסדי הבנק נגרמו מהוצאות כבדות על הסכמי הפשרה מול הרשויות האמריקאיות בשל חלקו ביצירת המשבר של 2008

בלומברג
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בלומברג
סוכנויות הידיעות

קרדיט סוויס הפסיד 2.35 מיליארד פרנק שווייצי (2.34 מיליארד דולר) ברבעון הרביעי של 2016 בשל הוצאות כבדות של הבנק בהסכמי הפשרה בארה"ב על חלקו של הבנק במכירת אג"ח מגובות משכנתאות במשבר הכלכלי של 2008.

ההפסד גבוה מהערכות האנליסטים בסקר של בלומברג להפסד של 2.07 מיליארד פרנק. הבנק הפריש 2.17 מיליארד פרנק לכיסוי הוצאות משפטיות, כולל למימון ההסדר עם משרד המשפטים האמריקאי בסכום של 5.3 מיליארד דולר.

קרדיט סוויס

ברבעון המקביל ב-2015 הפסיד הבנק 5.8 מיליארד פרנק שווייצי בשל הוצאות כבדות על תוכנית הארגון מחדש של הבנק. ברבעון השלישי של 2016 הרוויח הבנק 41 מיליון פרנק. הכנסות הבנק ברבעון הרביעי הגיעו ל-5.4 מיליארד פרנק, מול 4.3 מיליארד פרנק ברבעון המקביל.

מנכ"ל הבנק, טידג'אן תיאם, אמר עם פרסום התוצאות כי "שנה שעברה היתה הראשונה המלאה שבה הטמענו את האסטרטגיה החדשה שלנו ואלה היו 12 חודשים מלאים ומאתגרים. הודות לפעילות של הלקוחות שלנו ולמסירות של העובדים, הצלחנו להתקרב ליעדים המרכזיים שלנו".

בשנה הראשונה שלו בתפקיד ניסה תיאם בן ה-54 להקטין את חטיבת המסחר של הבנק, וכעת הוא יכול להתמקד בקיצוצים בחטיבות אחרות – ואולי אפילו למכור חלקים מהבנק. במסגרת התוכנית הכוללת שלו לארגון מחדש של הבנק, הוא הוריד את תחזית הרווח של החטיבה האסייאתית שלו ושל חטיבת ניהול העושר העולמית.

קרדיט סוויס מציע דיווידנד של 0.7 פרנק למניה עם אפשרות לקבלת מניות של הבנק במקום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker