האסטרטג הכי אופטימי בוול סטריט: "הראלי של טראמפ רק מתחיל"

האסטרטג הראשי של דויטשה בנק צופה כי מדד המניות S&P 500 יטפס ב-13% עד סוף השנה; "המניות אינן יקרות במונחים מוחלטים"

לוגו בלומברג
בלומברג
דויטשה בנק
דויטשה בנקצילום: Kai Pfaffenbach/רויטרס

בינקי צ'דהה, האסטרטג הגלובלי הראשי של דויטשה בנק ואנליסט שוק המניות האופטימי ביותר בוול סטריט, אמר כי הראלי מאז נצחון דונלד טראמפ בבחירות נמצא רק בתחילתו.

משקיעים רבים מייחסים בטעות את הזינוק של שני טריליון דולר שווי שוקי המניות מאז ראשית נובמבר לציפיות לתמריצים ושינויים במדינות, כתב צ'דהה בדו"ח למשקיעים ביום חמישי. לדעתו הראלי בסך הכל משקף את סיום חוסר הוודאות שקדמה לבחירות. בהתייחסו למניות, כתב צ'דהה כי הן אינן יקרות במונחים מוחלטים וכי הן ימשיכו בעליות שרשמו לאחרונה על רקע שיפור ברווחי החברה ובכלכלה.

עמדה זו עומדת בסתירה לספקנות לגבי שוק המניות מצד משקיעים כמו ריי דליו וג'ורג' סורוס, שאמרו כי ראלי הבחירות עשוי להיבלם.

לעומתם, צ'דהה צופה כי מדד המניות S&P 500 בארה"ב יגיע לרמה של 2,600 נקודות עד סוף השנה, התחזית האופטימית ביותר מבין 18 האנליסטים שהשתתפו בסקר בלומברג בחודש שעבר, ורמה שמשקפת עלייה של 13% משיא של 2,307.87 נקודות בו נסגר המדד ביום חמישי. לדבריו, עלייה בהקיף הקנייה חוזרת של מניות ופוזיציות שורט "קיצוניות" בריביות יגרמו לעליות בשוק המניות, והוא מעריך כי ירידות שירשמו בשוק על רקע אכזבות מהיקף התמריצים הממשלתיים יהיו קצרות מועד.

"'ראלי טראמפ' שנרשם לאחר הבחירות לא שיקף ציפיות לשינויים במדינות או לתמריצים", כתב צ'דהה. "למעשה הוא תאם את המסלול הטיפוסי סביב מערכות בחירות צמודות לנשיאות, ופחות הפסיק לגלם בתמחור את פרמיית הסיכון של חוסר הוודאות במקום לגלם בתמחור שינויי מדיניות או תמריצים; כנ"ל לגבי העלייה בתשואות האג"ח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker