נולנברגר קפיטל לקראת דו"חות אם סיסטמס: נמשך הגידול בביקוש לשבבי זיכרון פלאש מסוג NAND ברבעון השלישי

באנטרברג נזכרו להפחית ההמלצה לאם סיסטמס למרות שהמניה צמודה כבר חודשיים למחירה של סנדיסק

עומרי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עומרי כהן

מאז הסכים דב מורן למכור את חברת לענקית מוצרי הפלאש האמריקאית, סנדיסק (סימול: SNDK), בעסקת מניות, מושפעת מנייתה של אם סיסטמס באופן מלא מביצועיה של מניית סנדיסק. בסוף יולי התחייבה סנדיסק להנפיק 0.76368 מניה משל עצמה, עבור כל אחת ממניות אם סיסטמס שתרכוש בעת מועד השלמת העסקה.

אולם בינתיים אם סיסטמס עדיין פועלת כחברה עצמאית והיום פירסם בית ההשקעות נולנברגר קפיטל עדכון על מצבה. האנליסט קייסי ריאן כתב למשקיעים, כי בדיקות שביצע בערוצי ההפצה הצביעו על המשך הגידול בביקוש לשבבי פלאש זיכרון מסוג NAND ברבעון השלישי. מגמה זו צפויה להימשך לדעתו גם ברבעון הרביעי.

"בשוק הטלפונים הסלולאריים, משלוחים של טלפונים חכמים, בהם מותקנים שבבי פלאש NAND (כדוגמת אלו שמוכרת אם סיסטמס, ע"כ) במקום שבבי פלאש מסוג NOR, המשיכו להתרחב בחוזקה. הטלפונים החכמים מתוצרת פאלם, RIM, נוקיה ומוטורולה, הראו גידול של יותר מ-20% בכמות היחידות שנמכרו ברבעון השלישי, ואנו צופים זאת גם ברבעון הרביעי", כתב ריאן. להערכתו, נמשך אצל כל המפיצים הביקוש החזק לנגני MP3, לכרטיסי זיכרון ולכונני ה-USB הניידים (דיסק און קי).

עם זאת, מאחר שמניית אם סיסטמס צמודה כיום לשער ההמרה למניית סנדיסק, אשר נקבע בעסקה, הוא הותיר לה המלצת "ניטרלי". בבית השקעות אחר, אנטרברג, הפחיתו היום את ההמלצה לאם סיסטמס מ"תשואת יתר" ל"תשואת שוק", בעקבות אישור העסקה עם סנדיסק בידי הרגולטור האמריקאי.

האנליסט ג'ון וין ציין כי הוא רואה בחיוב את העסקה בין החברות אבל החליט להפחית את ההמלצה, לאחר שמניית אם סיסטמס חלפה על-פני מחיר היעד שלו - 40 דולר. עם זאת, מאחר שאם סיסטמס צמודה כבר מעל לחודשיים למניית סנדיסק, נראה ההסבר מעט מאולץ. ייתכן והוא משקף את הערכתו של וין, כי סנדיסק לא תמשיך לטפס בקרוב ולכן גם אם סיסטמס לא צפויה לרשום תשואת יתר ביחס לשוק המניות עד להשלמת העסקה.

עוד ציין וין, כי הוא ממשיך להאמין שרכישת אם סיסטמס בידי סנדיסק מלאה בסינרגיות ומשקפת הזדמנויות צמיחה משמעותיות לחברה הממוזגת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker