מריל לינץ' חתך את ההמלצה לסנדיסק ל"נייטרלי": מחירי השבבים צפויים לשוב ולרדת בחדות במחצית הראשונה של 2007

"ביקורים אצל יצרניות ה-NAND, מראים כי היצע השבבים בשוק יעלה כנראה על הביקוש"

עומרי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עומרי כהן

באמצע השבוע שעבר השלימה מניית סנדיסק (סימול: SNDK) זינוק של 25%, מאז הודיעה החברה בסוף יולי על רכישת הישראלית בעסקת מניות. בעקבות העסקה, אשר הצמידה למעשה את מחירה של מניית החברה הנרכשת לתנודות במניית החברה הרוכשת, טיפס שווייה של אם סיסטמס בשיעור דומה.

להערכת הו ואושה, הסיכון הנובע מתיקון מחירים בשוק שבבי שבבי ה-NAND בטווח הזמן הבינוני, מאפיל על כל עלייה במניה היכולה להתרחש בתגובה להצגת ביצועיים עסקיים חזקים מצד סנדיסק. את ההתאוששות במחירי ה-NAND הם רואים רק במחצית השניה של 2007.

על רקע הציפייה לעודפי היצע בשוק ה-NAND והגידול בסיכון בשל כך, מעריכים כעת האנליסטים, כי מניית סנדיסק ראוי להיסחר במכפיל של 20-25 על הרווח הצפוי לדעתם לחברה ב-2007 (2.5 דולר למניה בניטרול הפחתות חד פעמיות). זאת, לעומת מכפיל רווח גבוה יותר של 25-30, שהעניקו הו ואושה לסנדיסק עד כה. מהמכפיל החדש נגזר שווי הוגן של 51 דולר למניית סנדיסק, הגבוהה ממחירה בסוף השבוע שעבר (55.4 דולר).

הו ואושה הוסיפו, כי עדיין לא כללו את רכישת אם סיסטמס בתחזיותיהם לביצועי סנדסיק בשנה הבאה, אולם רכישה זו אינה צפויה לדעתם לתרום לרווחי סנדיסק לפני סוף 2007.

בסוף יולי סיכמה סנדיסק על רכישת אם סיסטמס בעסקת מניות, שבמסגרתה תנפיק 0.76368 מניה של עצמה בתמורה לכל מניה של אם סיסטמס. העסקה, אשר אמורה להיות מושלמת עד סוף 2006, הצמידה הלכה למעשה את מניית אם סיסטמס למניית סנדיסק, על פי יחס העסקה.

שתי החברות הן היצרניות המובילות בעולם של מוצרים המבוססים על שבבי פלאש מסוג NAND. סנדיסק מתמחה בייצור כרטיסי זיכרון למצלמות ולטלפונים ניידים, דיסק און קי ונגני מוסיקה דיגיטליים. במקביל, מחזיקה החברה במשותף עם טושיבה היפאנית במפעלים לייצור שבבי פלאש ביפאן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker