בנק אוף ניו יורק רוכש את מלון פייננשל ב-16.5 מיליארד דולר

החברה הממוזגת הופכת לנאמן הגדול בעולם של נכסי משקיעים מוסדיים; שווי השוק שלה - 43 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

בנק אוף ניו יורק (סימול BK), נאמן ניהול ההשקעות השני בגודלו בעולם, הודיע היום על רכישת חברת ניהול הכספים מלון פייננשל (סימול MEL) תמורת כ-16.5 מיליארד דולר, בעסקת חילופי מניות אשר תיצור את הנאמן הגדול בעולם של נכסי משקיעים מוסדיים.

שווי השוק של בנק אוף ניו יורק, נכון למחיר הסגירה בוול סטריט ביום שישי, היה כ-27 מיליארד דולר. שווי השוק של מלון הסתכם בכ-16 מיליארד דולר. שווי השוק של החברה הממוזגת עומד על כ-43 מיליארד דולר - נכון למחירי הסגירה ביום שישי בוול סטריט - שווי שוק שיהפוך אותה לחברה הפיננסית ה-11 בגודלה בארה"ב.

במסגרת המיזוג, יקבלו בעלי מניות בנק אוף ניו יורק 0.9434 מניה בחברה החדשה, עבור כל מניית בנק אוף ניו יורק; בעלי מניות מלון יקבלו מניה אחת עבור כל מניית מלון שבידם.

החברה הממוזגת מתכננת לקצץ כ-3,900 משרות תוך שלוש שנים, מתוך כוח עבודה משולב של 40 אלף עובדים. בעקבות הקיצוצים, צפויה בנק אוף ניו יורק מלון לרשום הוצאות ארגון מחדש, בסך 1.3 מיליארד דולר.

היקף המיזוגים והרכישות במגזר השירותים הפיננסיים בארה"ב, הסתכם מתחילת השנה ב-267 מיליארד דולר - גידול של 42% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, זאת על פי נתוני בלומברג.

בנק אוף ניו יורק, הבנק הוותיק ביותר בניו יורק, דיווח בחודש שעבר על ירידה של 9.5% ברווחיו ברבעון השלישי - ל-352 מיליון דולר - ירידה ראשונה זה שלוש שנים ברווחיו הרבעוניים; ירידה זו נובעת מהוצאות הקשורות לרכישה של חטיבת הקרנות התאגידיות מן הבנק האמריקאי ג'יי.פי מורגן צ'ייס.

» כל הכותרות החשובות במסך אחד - מפת החדשות של TheMarker

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker