מתרחבת החקירה של חשדות להפרת חוקי ההגבלים העסקיים במגזר קרנות ההשתלטות בארה"ב

משרד המשפטים ביקש מידע ממריל לינץ', בהמשך לפניות ל-KKR וסילבר לייק, דיווח "וול סטריט ג'ורנל"

סוכנויות הידיעות

משרד המשפטים האמריקאי מרחיב את החקירה הבלתי רשמית של חשדות להפרת חוקי ההגבלים העסקיים במגזר הקרנות הפרטיות. המשרד ביקש בסוף השבוע מידע מחטיבת ההשקעה הפרטית של מריל לינץ' (סימול MER), בהמשך לבקשות דומות שהועברו בשבועות האחרונים לקרנות ההשתלטות קרלייל, KKR (קולברג קראוויס רוברטס), סילבר לייק פרטנרס וקלייטון דוביליה אנד רייס. כך דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

בחודשים האחרונים הלכה וצברה תאוצה התופעה של קרנות פרטיות המשתפות פעולה כדי לבצע רכישות גדולות שלא היו מצליחות לבצע לחוד. לפי הג'ורנל, יתכן כי חקירת משרד המשפטים עוסקת בחשדות שראשי הקבוצות חלקו זה עם זה מידע במהלך מכרזים, או לחילופין הסכימו במקרים מסוימים לפרוש מהתמודדויות במכרזים כדי לאפשר לקבוצה מתחרה לזכות.

בחלק ניכר מהרכישות הגדולות של החודשים האחרונים, נאבקו מספר קרנות השקעה פרטיות זו מול זו. עם זאת, זוהי סביבה שמעודדת גם שיתופי פעולה: החברות משלבות ידיים לעיתים קרובות, כאשר הן מבקשות ליצור קבוצת השקעה אחת שתשתתף במכרז, ורק לעתים רחוקות מנסות הקרנות להילחם על רכישה לאחר שנחתם הסכם עם אחת מקבוצות הרוכשים.

החקירה של משרד המשפטים באה על רקע דרישות הולכות וגוברות להידוק הפיקוח על מגזר קרנות הגידור, וחששות כי המגזר, שנכסיו מוערכים ביותר מ-1.2 טריליון דולר, מסכן את יציבות השווקים הפיננסים בעולם. באחרונה אף הצביעו אנליסטים על תנועות מחירים חשודות בתקופות שלקראת הצעות השתלטות, וכדוגמה לכך הביאו את רכישות מפעילת בתי החולים HCA וענקית בתי הקזינו הארא'ס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker