אם סיסטמס נפלה בכ-20% בוול סטריט בעקבות דיווח סנדיסק על צניחה של 60% במחירי זכרונות הפלאש בתוך שנה

(עדכון) סיטיגרופ ואופנהיימר קיצצו המלצותיהם למניית סנדיסק, שנפלה ב-20%; משקיעי סנדיסק אשר ציפו לירידה במחירי המוצרים של 20% בלבד מהרבעון הקודם, הופתעו לגלות ירידת מחירים של 25%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מניית יצרנית זכרונות הפאלש הישראלית אם סיסטמס (סימול FLSH), אשר נסגרה אתמול בשיא של כל הזמנים, נפלה היום במסחר בוול סטריט ב-20.6%, בעקבות נפילה בשיעור דומה שרושמת סנדיסק (סימול SNDK), יצרנית מוצרים מבוססי זכרונות הפלאש אשר הסכימה בחודש יולי לרכוש את אם סיסטמס.

אם סיסטמס צפויה לפרסם את דו"חותיה הרבעוניים ביום שני הקרוב.

סנדיסק - המייצרת מגוון מוצרים מבוססי זיכרון פלאש ובהם כרטיסים למצלמות דיגיטליות, כונני זיכרון ניידים למחשבים אישיים (דיסק און קי), נגני MP3, כרטיסי זיכרון נשלפים לטלפונים ניידים וכדומה - רשמה ברבעון האחרון רווח של 103.3 מיליון דולר, או 51 סנט למניה, ירידה של 4% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 124 מיליון דולר, או 61 סנט למניה - 4 סנט מעל לתחזיות האנליסטים. בשורה העליונה רשמה החברה הכנסות של 751 מיליון דולר, גידול של 27% לעומת התקופה המקבילה ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 737 מיליון דולר.

עם זאת, אכזבת המשקיעים מדו"חות החברה היתה נעוצה בנפילה של 25% במחיר המכירה הממוצע למגבייט של זיכרון פלאש ברבעון האחרון, לעומת הרבעון הקודם. תחזית החברה עצמה היתה לירידת מחירים של 20% בלבד. לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת נפל המחיר הממוצע ב-60%.

בסוף יולי סיכמה סנדיסק על רכישת אם סיסטמס בעסקת מניות, במסגרתה תנפיק 0.76368 מניה משל עצמה עבור כל מניה של אם סיסטמס. מאז, מתורגמת כל עלייה במניית סנדיסק לתנועה דומה אצל אם סיסטמס. בעקבות העליות שרשמה באחרונה סנדיסק, נסקה אף מניית אם סיסטמס והגיעה אתמול לשיא של כל הזמנים - 46.67 דולר.

הורדת ההמלצות של סיטיגרופ ואופנהיימר בעקבות דו"חות סנדיסק, באה בהמשך לשתי הורדות המלצה אחרות בחודש האחרון. ב-25 בספטמבר חתך בנק ההשקעות מריל לינץ' את המלצתו למניה, מ"קנה" ל"נייטרלי", והסבירו את המהלך בחשש מפני עודפי היצע של שבבי פלאש (זיכרון בלתי נדיף) מסוג NAND במחצית הראשונה של 2007. ב-CIBC הפחיתו ב-12 באוקטובר את ההמלצה לסנדיסק מ"תשואת יתר" ל"תשואת מגזר", וציינו גם הם את החששות מפני היצע יתר של שבבי פלאש במחצית הראשונה של 2007, אשר יפגע ברווחיות החברה, והוסיפו על כך את החשש מפני קשיים בשימור לקוחותיה הגדולים של אם סיסטמס בשוק הדיסק או קי, לאחר השלמת המיזוג עימה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker