עונת הדו"חות |

מיקרוסופט ואינטל יודעות שאסור להן לסמוך רק על מחשבים

מיקרוסופט ואינטל דיווחו אתמול על תוצאות טובות מהמצופה שנבעו בין מעלייה במכירות מחשבים אישיים בחגים, אבל שתיהן יודעות שאסור להן לסמוך על זה בעתיד

רויטרס
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס
סוכנויות הידיעות

אינטל ומיקרוסופט פירסמו אתמול את התוצאות שלהן לרבעון הקודם – שהיו טובות מהמצופה בשל עלייה במכירות המחשבים האישיים בעונת החגים. ואולם שתי החברות יודעות שהתלות שלהן במחשבים אישיים עשויה לפגוע בהן בטווח הארוך, והן מנסות לגוון את מקורות ההכנסה שלהן.

מיקרוסופט דיווחה אתמול על עלייה של 3.6% ברווח ברבעון הרביעי של שנת הכספים של החברה, וחלק גדול מהעלייה ברווח נרשמה הודות לעלייה בהכנסות מחטיבת מחשוב הענן של החברה, שאותו מנסה לקדם במרץ המנכ"ל סאטיה נאדלה, שהחל בינואר את שנתו הרביעית התפקיד. ואולם החברה דיווחה גם על שחיקה ברווחיות של חטיבת אזור שפועלת בתחום מחשוב הענן. מניית החברה עלתה ב-1.1% במסחר שאחרי הסגירה.

צילום: RONEN ZVULUN/רויטרס

ראש מחלקת קשרי משקיעים של מיקרוסופט, כריס סו, אמר אתמול כי שולי הרווח של חטיבת "הענן המסחרי" של החברה, שכולל את שירותי אזור ואופיס 365 המקוונים שנמכרים לעסקים, זינקו ב-48%. הנתון הזה עומד מול שולי רווח של 49 ברבעון הקודם ומול 46% ברבעון המקביל.

סו אמר כי "שולי הרווח שלנו כיום לא כמו של אמזון. הפלטפורמה שלהם לעסקים הרבה יותר גדולה. הם נהנים מיתרון הגודל. אנחנו נמצאים במקום קרוב יותר לזה שאמזון היתה בו כשהיא היתה בגודל שלנו".

מכירות חטיבת המחשוב האישי של החברה, שכוללת את מכירות מערכת ההפעלה ווינדוס, שנחשבה פעם לפרת המזומנים של החברה, ירדו ב-5% ל-11.8 מיליארד דולר. ואולם הירידה במכירות החטיבה היתה נמוכה מהתחזיות.

הרווח הנקי של החברה הגיע ברבעון הקודם ל-5.2 מיליארד דולר, או 66 סנט למניה, לעומת 5.02 מיליארד דולר, או 62 סנט למניה, ברבעון המקביל. הכנסות החברה, לא כולל ההוצאות בגין רכישת לינקדאין בסכום של 26.2 מיליארד דולר שהושלמה ברבעון הקודם, הגיעו ל-25.838 מיליארד דולר. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 25.298 מיליארד דולר. ללא הוצאות חד-פעמיות, הגיעו רווחי מיקרוסופט ל-84 סנט למניה, לעומת תחזיות האנליסטים לרווח של 79 סנט למניה.

אינטל דיווחה אתמול על עלייה של 8.4% בהכנסות חטיבת השרתים ל-4.67 מיליארד דולר, ועל עלייה של 4.3% בהכנסות חטיבת המחשבים האישיים ל-9.13 מיליארד דולר. מכירות המחשבים האישיים ירדו ברבעון הקודם ב-1.5% לפי נתוני חברת IDC. ואולם נתונים אלה מסמלים האטה בירידה במכירות, אחרי שברבעון השלישי של 2016 ירדו מכירות המחשבים האישיים ב-3.9%.

אינטל מנסה להפחית את התלות שלה במכירות מחשבים אישיים באמצעות חיזוק חטיבות מרכזי המידע, האינטרנט של הדברים והמכוניות האוטונומיות.

ההכנסות הכוללות של החברה עלו ב-9.8% ל-16.37 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, מול תחזיות האנליסטים להכנסות של 15.75 מיליארד דולר. ואולם הרווח הנקי של החברה ירד ברבעון הרביעי ל-356 מיליארד דולר, או, 73 סנט למניה, לעומת 3.61 מיליארד דולר, או 74 סנט למניה.

החברה אמרה אתמול גם כי היא צופה שההכנסות שלה ברבעון הראשון יגיעו ל-14.8 מיליארד דולר (בטווח של 500 מיליון דולר לכל כיוון). תחזיות האנליסטים הן להכנסות של 14.53 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker