הבנקים האמריקאים מתכוננים לברקזיט

מורגן סטנלי וסיטיגרופ ייאלצו להעביר 1,100 עובדים מחוץ לבריטניה בגלל הברקזיט

לוגו רויטרס
רויטרס
מבט על הסיטי של לונדון. "אנחנו כל הזמן מחדשים ובוחנים שווקים חדשים"
הסיטי של לונדוןצילום: בלומברג

מורגן סטנלי וסיטיגרופ סימנו את בעלי התפקידם שיאלצו לעזוב את בריטניה בעקבות הברקזיט, כך אמר גורם שמקורב לנושא. מורגן סטנלי, שרוב העובדים שלו באירופה מרוכזים בבריטניה, יעביר 1,000 עובדים מתחומי המכירות, ניהול סיכונים, מחלקות משפטיות ועוד למדינות אחרות באירופה. סיטיגרופ, שכבר יש לו סניף בנקאות גדול בדבלין, יעביר 100 עובדים מתחום המכירות והמסחר מבריטניה למדינות אחרות. HSBC ו-UBS מסרו ביום רביעי כי כל אחד מהם יכול להעביר 1,000 משרות מחוץ ללונדון.

חברות פיננסיות מובילות הזהירו במשך חודשים לפני ההצבעה בבריטניה כי הן ייאלצו להוציא חלק מהמשרות מהמדינה במקרה שהברקזיט יצא לפועל. החברות עבדו על תוכניות למעבר העובדים בחודשים האחרונים.

דובר מורגן סטנלי אמר כי עדיין לא התקבלה החלטה בנוגע להוצאת עובדים מבריטניה. "אנחנו מתמקדים בהבטחת יכולתנו להמשיך לספק שירותים ללקוחות שלנו, לא משנה מה יהיו תוצאות הברקזיט". הוא אמר, "אנחנו ממשיכים לבצע הערכות בנוגע לשינויים שיש לעשות".

מורגן סטנלי מעסיק 6,000 עובדים בבריטניה. כדי להמשיך לעסוק בתחומים כמו מסחר בניירות ערך אירופיים הבנק יצטרך להעביר פעילות זו למדינה אחרות בגוש היורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום