התחזית הקודרת של ג'ורג' סורוס: השווקים יירדו, והאיחוד האירופי יתפרק

המשקיע המיליארדר אמר כי ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי לא תחזיק מעמד בתפקיד וכי האמריקאים בחרו אדם שרוצה להיות דיקטטור לנשיא

לוגו בלומברג
בלומברג
ג'ורג' סורוס
ג'ורג' סורוסצילום: בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

קשה להיות יותר פסימי מהמשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס. האמריקאים בחרו אדם ששואף להיות דיקטטור לנשיא, האיחוד האירופי מתפרק וראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי לא תחזיק הרבה זמן מעמד. כך אמר המשקיע המיליארדר בראיון לבלומברג בוועידת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס.

"אין סיכוי סביר שתרזה מיי תישאר בשלטון", אמר סורוס. היא פיצלה את הקבינט והבריטים נמצאים בהכחשה לגבי ההשפעה הכלכלית של הברקזיט, אמר סורוס.

סורוס ביקר בחריפות את הנשיא הנבחר דונלד טראמפ שיושבע היום. הוא קרא לטראמפ "נוכל" וטען כי הוא ייכשל בתפקידו כנשיא בגלל שרעיונותיו שנויים במחלוקת ויועציו וחברי הקבינט שלו יבלו את זמנם במריבות אחד עם השני. "אי הוודאות נמצאת בשיאה, ואי הוודאות היא האויב של משקיעים לטווח ארוך. אני לא חושב שהמשקיעים בשווקים הולכים להצליח במיוחד. כרגע הם עדיין חוגגים, אבל כשהמציאות תכה בפניהם היא תנצח", אמר סורוס.

סורוס התייחס לאיחוד האירופי ואמר כי הוא מתפרק, לאחר החלטת הברקזיט בבריטניה ומשאל העם באיטליה בשנה שעברה. סורוס אמר כי המצב חייב להשתנות "אם אירופה תתפרק, ההשלכות לכך יהיו נוראיות. אני לא רואה כיצד ניתן להציל את האיחוד האירופי, ואת זה מזהים גם מקבלי ההחלטות בבריסל. הם לא אומרים את זה בצורה גלויה, אבל הם יודעים שאירופה אינה מתפקדת", אמר סורוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ