שרשרת הטעויות בבורסת טוקיו נמשכת: טעות הקלדה של ברוקר גרמה להפסד של 500 מיליון ין

טעות הקלדה בחברת הברוקראז' היפאני TOKYO Daiwa Securities גרמה לפקודת מכירה שגויה; זוהי שגיאה נוספת בשרשרת של שגיאות בהנפקות שעלו מאות מיליוני דולרים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

חברת הברוקראז' היפאני TOKYO Daiwa Securities, הפסידה כמעט 500 מיליון ין (4.3 מיליון דולר) בפקודת קנייה שגויה ביום שישי. זוהי שגיאה נוספת בשרשרת של שגיאות בהנפקות בבורסה של טוקיו שעלו מאות מיליוני דולרים לחברות המנפיקות ולמשקיעים.

הבעיה התחילה לפני המסחר של יום שישי האחרון. פקודת מכירה של 25 אלף מניות של חברה אחרת הוחלפו בטעות וניתנה פקודה למכור מניות של "סומיטומו מיטצוי" (Sumitomo Mitsui). חברת הברוקראז' דאייוה שביצעה את ההחלפה שמה לב לשגיאה בשעה 9:05 והנפיקה פקודת קנייה חוזרת. אך משקיעים זריזים ניצלו את המרווח בן חמש הדקות וקנו את 13 אלף המניות הנותרות של סומיטומו מיטצוי במחירים מאוד נמוכים. הברוקר קנה עד סוף היום את כל המניות חזרה אבל הפסיד תוך כדי התהליך 500 מיליון ין (4.3 מיליון דולר).

לפחות שתי טעויות מחשוב נוספות התרחשו בבורסה בחודשים האחרונים וגרמו לנזק של מאות מיליוני דולרים. טעות הקשה פשוטה בחודש שעבר, שבוצעה על ידי ברוקר בחברת מיזוהו סקיוריטיס, גרמה להפסד של 40 מיליארד ין (350 מיליון דולר). הסוחר נתן הוראה למכור מניה אחת במחיר של 610 אלף ין במקום למכור 610 אלף מניות במחיר של ין אחד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker