מיליון דולר בייבי: כמה עולה לגדל ילד בארה"ב? - גלובל - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מיליון דולר בייבי: כמה עולה לגדל ילד בארה"ב?

שבוע לאחר פרסום נתונים שהראו כי שיעור הפריון הכולל בארה"ב נפל לשפל של שלושה עשורים, פורסם נתון אחר שעשוי להסביר מדוע נשים אמריקאיות מעדיפות ללדת פחות ופחות ילדים

2תגובות

שבוע לאחר פרסום נתונים בארה"ב שמהם עלה כי מספר הילדים הממוצע שאישה צפויה ללדת בימי חייה נפל לשפל של שלושה עשורים, פורסמו אתמול נתונים אחרים שעשויים להסביר מדוע נשים אמריקאיות מעדיפות ללדת פחות ופחות ילדים.

עלות גידול הילדים בארה"ב ממשיכה לטפס בעקבות התייקרות מחירי ההלבשה, ביקורי רופא ומעונות יום, ומתקרבת כעת לרבע מיליון דולר, לפי דו"ח שפירסם אתמול משרד החקלאות האמריקאי.  

עלות הגידול של ילד שנולד במשפחה במעמד הבינוני בארה"ב בשנת 2015 עד שימלאו לו 18 שנים תסתכם ב-233,610 דולרים, גידול של 3% לעומת השנה הקודמת, לפי נתוני המשרד.

עם זאת, זהו גידול מתון יחסית לעלייה שנתית ממוצעת של 4.3% מאז החל להתפרסם הנתון לפני כמעט שישה עשורים.

דו"ח עלות גידול ילדים בארה"ב
אתר משרד החקלאות האמריקאי

סעיף הדיור היווה ב-2015 את ההוצאה הגדולה ביותר (29% מהסכום), ואחריו מזון (18%), חינוך ומעונות יום (16%), תחבורה (15%), בריאות (9%) והלבשה (6%).

המחקר מגדיר משפחה במעמד הבינוני כמשק בית על הכנסה שנתית לפני מס של 59-107 אלף דולר. אצל משפחות עם הכנסה נמוכה מכך, תהיה עלות הגידול של ילד נמוכה יותר, ותסתכם ב-174,690 דולרים עד גיל 18. מנגד, משקי בית על הכנסה השנתית של יותר מ-107 אלף דולר יוציאו 372,210 דולרים על גידול ילד.  

משרד החקלאות האמריקאי מפרסם את נתוני עלות גידול הילדים כמעט מדי שנה מאז 1960, ועוקב אחרי שבעה סעיפי הוצאות שונים. עם זאת, חישוב העלות אינו כולל סעיפי הוצאות משמעותיים אחרים ובראשם חסכונות למימון השכלה גבוהה עבור הילד, מקורות מימון שאינם ההורים עצמם (כולל סיוע ממשלתי), וכן מוצרי מותרות כמו חופשות משפחתיות, מתנות יום הולדת או שיעורי נגינה.

נערים משחקים במשחק מחשב
Dreamstime

מכאן, שהעלות בפועל של גידול ילד עשויה להיות גבוהה באופן משמעותי מהסכום שמפרסם משרד החקלאות. כך למשל, ניתוח שערך "וול סטריט ג'ורנל" בעשור שעבר לנתוני עלות גידול הילדים שנולדו בשנת 2005, קבע כי העלות בפועל של גידול ילד היא כמיליון דולר - פי ארבעה מהערכת העלות הממשלתית.

הגידול המתמשך בעלויות גידול הילדים עשוי הוא אחת הסיבות לכך שנשים בארה"ב יולדות פחות ופחות תינוקות, לפי הג'ורנל. שיעור הפריון הכולל בארה"ב, היינו מספר הילדים הממוצע אשר אישה צפויה ללדת בימי חייה, ירד בשנת 2015 לרמתו הנמוכה ביותר זה כמעט שלושה עשורים, לפי נתונים שפירסם בשבוע שעבר המרכז לבקרת מחלות (CDC) בארה"ב.

מאז 1960: זינוק בהוצאות החינוך והבריאות, נפילה בהוצאות על מזון והלבשה

במהלך השנים, זינק מרכיב החינוך בהוצאות על גידול ילדים בארה"ב. ב-1960, כשפורסם לראשונה נתון זה, היוו ההוצאות על מעונות יום וחינוך רק 2% מסך הוצאות גידול הילד, שכן מרבית הילדים טופלו בבית. כיום מגיע כאמור חלקן ל-16% מסך ההוצאות. סעיף הוצאות הבריאות גדל אף הוא ויותר מהוכפל מאז 1960, אז היווה רק 4% מההוצאות לעומת 9% כיום.

מנגד, נרשמה ירידה בהוצאות על מזון (24% מההוצאות ב-1960 לעומת 18% כיום) ובהוצאות על הלבשה שנחתכו כמעט במחצית מ-11% ל-6% מסך ההוצאות.

ילדים בבית ספר בקולורדו, ארה"ב
Rick Wilking / Reuters

סך ההוצאות על גידול ילד בשנת 1960 הסתכמו ב-25,229 דולרים - סכום שווה ערך ל-202,020 דולרים במונחי 2015.

יותר ילדים - פחות עלויות

דו"ח משרד החקלאות האמריקאי גם כולל נתון שעשוי לסייע להורים שרוצים לצמצם את ההוצאות לגידול כל ילד, לפיו ככל שמספר הילדים שמביאים לעולם גדול יותר, כך קטנה ההוצאה הממוצעת לילד.

כך למשל, ההוצאות על גידול ילד במשק בית עם ילד אחד בלבד גבוהות ב-27% מההוצאה על גידול ילד במשפחה עם שני ילדים. במשקי בית עם שלושה ילדים מעלה, ההוצאה על גידול ילד נמוכה ב-24% ביחס למשפחות עם שני ילדים, לפי הדו"ח.

הילדים הולכים ומתייקרים ככל שהם מתבגרים

נתון מעניין נוסף בדו"ח מראה כי למרות הצורך הבלתי פוסק להחליף חיתולים לתינוקות, ילדים דווקא נוטים להיות פחות יקרים בשנות חייהם הצעירות יותר. הוצאות על מעונות יום וחינוך אמנם יקרות יותר עד גיל שש, אולם הוצאות אלו צונחות בדרך כלל לאחר שילדים מתחילים ללכת לבית הספר. עם זאת, סעיפי הוצאות התחבורה, המזון, הבריאות וההלבשה כולם הולכים וגדלים ככל שהילדים מתבגרים.

בלומברג

דו"ח משרד החקלאות האמריקאי פירט גם את העלות היחסית של גידול ילדים על פי חלוקה לאזורים גאוגרפיים. כך למשל, משפחות בערים בצפון מזרח ארה"ב יוציאו בממוצע את הסכום הגבוה ביותר על גידול ילד (253,770 דולרים), ואחריהם משקי בית בערים במערב ארה"ב (235,140 דולרים).

משפחות באזורים כפריים בכל רחבי ארה"ב יוציאו בממוצע את הסכום הנמוך ביותר על גידול ילד, 193,020 דולרים, לפי הדו"ח.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם