לוגו בלומברג
בלומברג

האם המנכ"לים של החברות המובילות בעולם באמת מצדיקים את שכרם? עלות השכר של מנכ"ל אפל טים קוק בסך 10 מיליון דולר אינה נמוכה, אך זוהי עסקה טובה ביחס לרווח השנתי הממוצע שהציגה החברה בשלוש השנים האחרונות. חברות אחרות משלמות למנכ"לים שלהן יותר כסף, אך נראה כי התמורה שהן מקבלות פחותה.

בבלומברג בחנו את יחס שכר המנכ"לים לעומת ביצועי החברות ב-100 החברות הגדולות בעולם כדי לראות מי הם המנכ"לים שמספקים תמורה הולמת עבור שכר העתק שהם מקבלים.

לארי פייג'. לא מנכ"ל טיפוסיצילום: אי־פי

בעשיריה הפותחת ניתן למצוא את מנכ"ל אלפבית (החברה האם של גוגל) לארי פייג' ואת המשקיע האגדי וורן באפט. שאר המנכ"לים פחות ידועים. במקום הראשון נמצא קוסטה קרטסוטיס מנכ"ל פוסיל - יצרנית שעוני היוקרה והתכשיטים. המשכורת של קרטסוטיס היא אפס, אך הוא מחזיק במניות בשווי 200 מיליון דולר. במקום השני רוברט פרה, מנכ"ל יוביקוויטי נטוורקס Ubiquiti) Networks) שמייצרת ציוד אלחוטי. גם הוא אינו מקבל משכורת מהחברה, אך הוא מחזיק ב-70% מניותיה ובגיל 27 הוא אחד המיליארדים הצעירים בעולם. במקום השלישי נמצא מנכ"ל אלפבית לארי פייג' עם משכורת סמלית של דולר אחד בשנה. פייג' הוא אחד האנשים העשירים בעולם עם הון מוערך ב-39 מיליארד דולר.

בין השמות המעניינים ברשימה נמצאת מנכ"לית פפסיקו אינדרה נואי, שממוקמת במקום ה-82 בלבד עם עלות שכר שנתית של 26 מיליון דולר - הגבוהה ביותר ברשימה. טים קוק נמצא במקום ה-11 עם משכורת שנתית של 10 מיליון דולר, כאשר הרווח הממוצע של אפל בשלוש השנים האחרונות הגיע ל-22 מיליארד דולר.

במקום האחרון נמצא מנכ"ל M3 - תאגיד בינלאומי שעוסק בתחומים רבים מבריאות, דרך אלקטרוניקה ועד בטיחות ותעשייה - אינגה טולין. הרווח הממוצע של החברה הגיע ל-2.4 מיליארד דולר בשלוש השנים האחרונות. שכרו השנתי האחרון של טולין עמד על 19.4 מיליון דולר, כאשר חבילת השכר שלו כוללת אישור לשימוש פרטי במטוס החברה בעלות של 220 אלף דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker