לוגו בלומברג
בלומברג

ורייזון מחפשת דרכים להוריד את מחיר העסקה לרכישת חטיבת האינטרנט של יאהו תמורת 4.83 מיליארד דולר, או שתיסוג ממנה לחלוטין, אחרי ששלשום דיווחה יאהו על מתקפת סייבר ענקית שהשפיעה על מיליארד בעלי חשבונות, כך טוען אדם המקורב לנושא.

ורייזון, בהובלת מנכ"ל AOL, טים ארמסטרונג, עדיין מתמקדת בשילוב יאהו ובשמירה על הפעילות שלה בתוך החברה, אך היא בוחנת במקביל את הדיווחים על הפריצה למערכות החברה ואת האפשרויות שעומדות בפניה – כך טען המקור שביקש להישאר בעילום שם מכיוון שהנושא לא הותר לפרסום.

צילום: רויטרס

סמנכ"ל החטיבה המשפטית בוורייזון, קרייג סילימן, וצוות של יועצים משפטיים בחברה מעריכים את הנזק שנגרם מהפריצה והם שוקדים על ביטולה או פתיחת המשא ומתן לרכישה של יאהו תמורת מחיר נמוך יותר מזה שהוסכם עליו. אחת מהמטרות העיריות של ורייזון היא למנוע מהחברה להיות חשופה לתביעות משפטיות עתידיות בנושא הפריצה ליאהו. ורייזון מבקשת מיאהו להעריך את האחריות שלה ואת היקף הנזק, טען המקור.

מניית יאהו צנחה אתמול במסחר ב-6.5% ל-38.25 דולר למניה, הירידה היומית החדה ביותר מאז פברואר. מניית ורייזון עלתה ב-1% ל-52.07 דולר למניה.

יאהו הודיעה ביום רביעי כי מידע של מיליארד משתמשים נגנב במסגרת פריצה למערכות של החברה באוגוסט 2013. זו הפריצה הגדולה השנייה שעליה דיווחה יאהו בתוך שלושה חודשים. בהתחשב בחומרת הפריצה, שכוללת גם מידע של 150 אלף עובדים של ממשלת ארה"ב, מופעל על ורייזון לחץ רב להעריך מחדש את שווי העסקה לרכישת יאהו וחלק מבעלי המניות מתייחסים אל יאהו כאל "סחורה פגומה".

"כפי שאמרנו כל הזמן, אנחנו נעריך את המצב בזמן שיאהו ממשיך בחקירה", אמרה ורייזון ביום רביעי בהודעה שנשלחה באמצעות המייל. "אנחנו נבחן את ההשפעה של ההתפתחות החדשה לפני שנגיע למסקנות סופיות".

באוקטובר הזהיר סילימן את יאהו אחרי שדיווחה על הפריצה הקודמת, ואמר כי הגיוני להעריך שלפריצה תהיה השפעה משמעותית על העסקה.

בדיווח שפירסמה ביום רביעי אמרה יאהו כי בפריצה שבוצעה ב-2013 נגנבו שמות, כתובות מייל, מספרי טלפון, תאריכי לידה, סיסמאות ובחלק מהמקרים גם שאלות אבטחה מוצפנות ובלתי מוצפנות והתשובות להן. החברה אמרה כי היא יידעה את המשתמשים שייתכן שהושפעו מהפריצה וכי היא נקטה צעדים כדי לאבטח את החשבונות שלהם.

בעבר אמרה ורייזון כי העסקה לרכישת יאהו, שאמורה להיסגר ברבעון הראשון של 2017, הגיונית עבורה מבחינה אסטרטגית. החברה מנסה להתפתח אל מעבר לתחום של אספקת שירותי טלפון סלולרי ולבנות חטיבת מדיה ופרסום – שאליה היא יכולה היתה לצרף יותר ממיליארד משתמשים רשומים של יאהו.

מנכ"לית יאהו, מריסה מאייר, עשויה להתמודד בעקבות הפריצה החדשה עם פגיעה נוספת במוניטין של יאהו מול המשתמשים הוותיקים של החברה – ממש לפני שהמיזוג עם ורייזון אמור להתממש. "אנחנו בטוחים בשווי של יאהו ואנחנו נמשיך לפעול לקראת המיזוג עם ורייזון", אמרה יאהו בהודעה נפרדת מהפרסום על הפריצה אליה בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה ביום רביעי נגד החברה על ידי אחד ממשתמשיה.

"יאהו נכשלה וממשיכה להיכשל באספקת אבטח מספקת למידע הפרטי והחסוי של המשתמשים שלה", נכתב בתביעה שהוגה בניו יורק על ידי איימי וייל. "המידע הפרטי של משתמשי יאהו נמצא בסכנה שוב ושוב ונשאר פגיע".

ביום חמישי אמר דובר הבית הלבן, ג'וש ארנסט, כי הבולשת הפדרלית (FBI) חוקרת את הפריצה ליאהו. הוא אמר גם כי מתבצעת חקירה על ידי הבולשת גם בנוגע לפריצה הקודמת.

גם התובע הכללי של ניו יורק, אריק שניידרמן, אמר כי משרדו נמצא בקשר עם יאהו וכי "הוא בוחן כרגע את הנסיבות של הפריצה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker