תחילת הסוף של תיירות הקנאביס של אמסטרדם? הקופי שופ הוותיק בעיר ייסגר

"מלו ילו", שנפתח בשנת 1967 ונחשב לחלוץ ממכר הקנאביס החוקי, ייסגר בסוף החודש. הבעלים: "מגיעים לכאן ישראלים ופלסטינים שמעשנים פה ביחד"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קופי שופ באמסטרדם, ב-2011צילום: Martin W?lfe
סוכנויות הידיעות

הקופי שופ הוותיק ביותר באמסטרדם, אשר נחשב לחלוץ ממכר הקנאביס החוקי בעיר, ייסגר בהוראת הרשויות ההולנדיות - מהלך שתיירים ותושבים מקומיים כאחד חוששים כי מבשר על תחילת סופה של תרבות הסמים הנודעת של העיר.  

"מלו ילו" (Mellow Yellow), שנפתח בשנת 1967, ייסגר בתחילת ינואר, על פי צו שהוציא ראש העיר. צו הסגירה ניתן בעקבות כניסתן לתוקף של תקנות האוסרות הפעלת קופי שופ במרחק של פחות מכ-250 מטרים מבתי ספר.

בעליו של ילו מלו, ג'וני פטרם, אמר בראיון לעיתון הבריטי "טלגרף" כי הוא חושש כי סגירת הקופ שופ תבשר על סוף תרבות חנויות הקנאביס באמסטרדם. "מלו ילו היתה הקופי שופ הראשון בעולם ועכשיו הם רוצים לסגור אותו", אמר פטרם לטלגרף.

"אני משרת אלפי אנשים מדי יום, תיירים ומקומיים. מגיעים לכאן ישראלים ופלסטינים שמעשנים פה ביחד", המשיך. "אפילו אנשים שאינם מעשנים מגיעים לפה כדי להצטלם. זה חלק מההיסטוריה של אמסטרדם".

לקוחות בוחרים קנביס בקופי שופ באמסטרדם, ב-2012. חובבי סיגריות מגולגלות אוהבים לחשוב על עצמם כאינדיווידואליסטיםצילום: NYT

מלו ילו היא אחת מ-28 חנויות קנאביס שנסגרות בעקבות התקנות החדשות שנועדו למנוע מצעירים להתחיל לצרוך קנאביס. עם זאת, עד כה הצליחה אמסטרדם לחמוק מחוק שיאסור כליל על תיירים להיכנס לקופי שופס - חוק שכבר נכנס לתוקף בחלקים אחרים של הולנד.

"אם לא נגיע להסכם, ניאלץ לאכוף את החוק שאוסר כניסת תיירים לקופי סופש - ואז יהיו לנו בעיות גדולות", אמר ג'ספר קרמן, דובר של ראש העיר, לעיתון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker