לוגו רויטרס
רויטרס

אפל הודתה לראשונה כי יש לה תוכניות לפיתוח מכונית אוטונומית, במכתב שקרא לרגולטור התחבורה בארה"ב לקדם תחרות הוגנת בין חברות חדשות בתחום לבין יצרניות הרכב המסורתיות.

המכתב בן חמשת העמודים שכתב סטיב קנר, הממונה באפל על הגינות במוצרים, למנהל הבטיחות בדרכים בארה"ב (NHTSA), הוא עד כה ההצהרה המפורשת ביותר של אפל לגבי העניין שלה בטכנולוגיית מכוניות אוטונומיות. המכתב, שנשלח ב-22 בנובמבר, הגיע לאחר יותר משנה של השערות בתעשייה בנוגע לתוכניותיה של אפל להיכנס לתחום התחבורה.

"החברה משקיעה הרבה במחקר של למידה חישובית ואוטומציה, ונלהבת לגבי הפוטנציאל שבמערכות אוטומטיות בתחומים רבים, כולל תחבורה", כתב קנר. "אם זה יבוצע כראוי תחת הנחיות ה-NHTSA, למכוניות אוטומטיות יש פוטנציאל להעצים את החוויה האנושית – למנוע מיליוני תאונות דרכים ואלפי קורבנות בכל שנה ולספק ניידות למי שאין להם".

אפל קראה לרגולטורים לא להטיל יותר מדי הגבלות על בדיקות של מכוניות אוטונומיות, בטענה כי "יש להתייחס ליצרניות מבוססות ולחברות חדשות בשוק בצורה שווה".

היות שתוכנה תקבע איך להגיב במצבים שעלולים להיות מסוכנים, אפל אמרה כי תחומים מסוימים דורשים תשומת לב מיוחדת, כמו למשל ההשלכות של החלטות אלגוריתמיות על הבטיחות והניידות של יושבי הרכב, וההשפעה על המכוניות על התעסוקה במקומות מסוימים. אנליסטים צופים כי מיליוני משרות יאבדו ברגע שהמכוניות האוטונומיות יחליפו משאיות, מוניות ונהגים של אובר, ויבטלו את הצורך בתיקוני רכב, שינויים בביטוח ופעולות נוספות.

בספטמבר הציע ממשל אובמה הנחיות לפיתוח מכוניות אוטונומיות וקרא ליצרניות הרכב להציג מרצונן החופשי פרטים לגבי המערכות שלהן בפני הרגולטורים.

בכירי אפל לא דיברו עד כה רבות בנוגע לעניין הפוטנציאלי של החברה בתחום הרכב. המנכ"ל טים קוק אמר כי אפל רוצה לעשות דברים נוספים מעבר לשילוב של סמארטפונים במערכות בידור ומידע ברכב. אולם אפל מעולם לא אישרה את הדיווחים בשנה שעברה לפיהם היא מגייסת מהנדסים ומעצבים מתעשיית הרכב לפיתוח מכונית חשמלית ללא נהג, או את הדיווחים השנה לפיהם החליטה לצמצם את מאמציה בתחום

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker