לפני הברקזיט: זינוק במספר המהגרים לבריטניה

ראשת ממשלת בריטניה אמרה כי היא תפחית את מספר המהגרים הנכנסים לממלכה, אבל דווקא כשכיהנה כשרת פנים נרשם זינוק במספר המהגרים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

ההגירה לבריטניה הגיעה כמעט לרמות שיא בשנה שקדמה להצבעה על הברקזיט. מספר הנכנסים לבריטניה ונשארים לחיות או ללמוד בה במשך לפחות שנה היה גבוה ב-355 אלף מהעוזבים בין יוני 2015 ליוני 2016, כך עולה מנתונים שפורסמו היום על ידי המשרד הלאומי לסטטיסטיקה בבריטניה.

נתון זה עומד בהשוואה להפרש של 326 אלף בנכנסים לממלכה לעומת העוזבים בין מארס 2015 למארס 2016 ולעומת שיא של 336 אלף שנרשם לפני שנה. הגידול בהגירה ממדינות האיחוד האירופי הגיע לשיא של 189 אלף.

תרזה מיי
תרזה מייצילום: EMMANUEL DUNAND/אי־אף־פי

"מוקדם מדי להגיד מהי ההשפעה, אם יש כזו בכלל, שהיה למשאל העם על החברות האיחוד האירופי על ההגירה הבינלאומית", אמרה ניקולה ווייט, ראש מחלקת סטטיסטיקת ההגירה הבינלאומית במשרד הסטטיסטיקה של בריטניה. "אבל לא נראה שהיתה למשאל העם ההשפעה בתקופה שקדמה לו", הוסיפה.

ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, הציבה את נושא ההגירה בראש סדר העדיפויות בעקבות הצבעת הבריטים בעד יציאה מהאיחוד האירופי ב-23 ביוני, מה שגרם לכעס בחברות בתחומי חקלאות ואירוח שתלויים בעובדים זרים.

על רקע ההכנות של ממשלתה להתחיל בתהליך הרשמי שיימשך שנתיים ליציאה מהאיחוד האירופי שצפוי להתחיל במארס, חזרה מיי על ההתחייבות של קודמה בתפקיד, דיוויד קמרון, להפחית את העודף במספר המהגרים הנכנסים לבריטניה אל פחות מ-100 אלף. במהלך כהונתו של קמרון גדל זרם המהגרים לממלכה, וזאת כשמיי היתה שרת הפנים ואחראית על תחום ההגירה.

מפלגת UKIP הבריטית שניהלה את הקמפיין בעד יציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי, אמרה שהנתונים האלה הם עדות ברורה לכך שבריטניה צריכה לצאת מהאיחוד מוקדם ככל האפשר. "זהו כישלון בזוי לא רק של הממשלה בכללותה, אלא גם של ראשת הממשלה בעצמה", אמר היו"ר החדש של UKIP, פול נטאל. "אי אפשר לסמוך על השמרנים שיפחיתו את ההגירה".

הנתונים פורסמו על רקע הניסיונות של ממשלת בריטניה להצדיק את דבריו של שר החוץ, בוריס ג'ונסון, שאמר לדיפלומטים מהאיחוד האירופי כי באופן אישי הוא תומך בתנועה חופשית של אנשים במדינות האיחוד. באופוזיציה טענו כי דבריו של ג'ונסון ממחישים את חוסר האחדות בממשלה השמרנית על רגע ההכנות למשא ומתן על הברקזיט.

מהנתונים עולה כי בין יוני 015 ליוני 2016 נרשמה עלייה גם במספר המהגרים הנכנסים וגם במספר המהגרים מבריטניה. מספר המהגרים הנכנסים ממדינות האיחוד האירופי היה 284 אלף ומספר המהגרים הנכנסים מחוץ למדינות האיחוד היה גבוה ב-5,000. המהגרים מרומניה ומבולגריה היוו כרבע מסך המהגרים, כחלק מהמגמה המתמשכת בשנים האחרונות של כניסת מהגרים ממדינות אלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker