תובעת את סיטיגרופ: "תרבות של מועדון גברים"

יועצת פיננסית שעבדה בבנק שבע שנים טוענת גם כי פוטרה לאחר שחשפה כי הממונה עליה דרש ממנה מידע פנימי על הנפקות כדי להעביר ללקוחות מועדפים

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיטיגרופצילום: בלומברג
רויטרס

יועצת פיננסית לשעבר בסיטיגרופ הגישה אתמול תביעה המאשימה את הבנק בכך שניהל "מועדון גברים" שנתן עדיפות לגברים על פני נשים והעניק לה יחס של מזכירה. עוד היא טוענת כי פוטרה מהבנק לאחר שחשפה פעילות לא חוקית של הממונה עליה.

ארין דיילי תובעת פיצויים בסכום כפול משכר שלא שולם לה, בנוסף לבונוסים המגיעים לה ופיצויי נזיקין על ההטרדות לכאורה, סביבת העבודה העוינת וההתנהגות הנקמנית כלפיה, לפי התביעה שהוגשה בבית משפט פדרלי במנהטן.

לדברי דיילי, היא פוטרה מסיטיגרופ פחות משבועיים אחרי שהתלוננה כי המנהל שלה דרש ממנה מידע פנימי על עבודתה בנוגע להנפקות מניות, כדי שיוכל להעביר אותו ללקוחות מועדפים. היא גם הגישה תלונה לנציבות שוויון ההזדמנויות בתעסוקה בארה"ב, ומתכננת להגיש תלונות נוספות בגין אפליה נגד הבנק.

"אנחנו סבורים שהטענות האלה הן חסרות בסיס ומתכוונים להגן על עצמנו מפניהן בנחישות", אמרה דוברת סיטיגרופ, דניאל רומרו-אפסילוס.

התביעה של דיילי מצטרפת לשורה של תלונות שהוגשו בשנים האחרונות נגד בנקים בארה"ב והאשימו אותם במתן עדיפות לבנקאים, סוחרים ויועצים גברים על פני עמיתותיהן הנשים, ובהעלמת עין מהטרדות וסביבה עוינת כלפי נשים. בנק אוף אמריקה יישב בספטמבר האחרון תביעה כזו, שבה הואשם בניהול "מועדון גברים".

דיילי, שעבדה בסיטיגרופ בין 2007 ל-2014, טוענת כי אף שביצועיה בחברה היו טובים, נלקחו ממנה רבים מתחומי האחריות שלה, והיא אף אולצה פעם להגיש בכתב התנצלות על כך שדרשה יחס שווה. לדבריה, סיטיגרופ העבירה מפעם לפעם הקצאות של מניות מ"עסקות חמות", כמו למשל הנפקת עליבאבא ב-2014, לעמית שלה, ובכך קידמה את הקריירה שלו על חשבונה.

"מדיניות והתנהלות 'מועדון הגברים' של סיטי משקפות תרבות של אפליה מגדרית", נכתב בתלונה. "הגברים היו ממונים. הגברים עשו עסקים. ארין היתה רק מזכירה מצטיינת". עורכי דין מטעמה של דיילי סירבו להגיב מעבר לכך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker