הנזירות שמשקיעות במקדונלד'ס דורשות לעצור מכירת בשר עם אנטיביוטיקה

קהילת נזירות בטקסס דרשה בעבר מהרשת להפסיק למכור בשר שגודל עם אנטיביוטיקה, וכעת הן מחדשות את המאמצים לקראת העלאת הנושא להצבעה באסיפת בעלי המניות השנתית

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בעל מניות במקדונלד'ס מכפיל את המאמצים שלו בניסיון לשכנע את רשת המזון המהיר לעצור את המכירות בכל סניפי הרשת בעולם של בשר שגודל עם אנטיביוטיקה – צעד חיוני למלחמה במניעת מחלות.

יותר מ-70% מהאנטיביוטיקה הנמכרת בארה"ב מיועדת לשימוש בבעלי חיים. מדענים מזהירים כי השימוש הקבוע באנטיביוטיקה כדי לקדם את גידול החיות המשק ומנוע מחלות אצלן תורם להתפתחות "חיידקי על" מסוכנים שעמידים לאנטיביוטיקה – מה שגורם לתמותה של לפחות 23 אלף אמריקאים בכל שנה ומציב סכנה ממשית לבריאות בכל העולם.

סניף מקדונלד'ס בספרינגפילד, אילינויצילום: אי–פי

קהילת הנזירות הבנדקטיות מבורן, טקסס, מבקשת ממנהלי מקדונלד'ס לאסור את השימוש האנטיביוטיקה בקרב ספקיות בשר של הרשת בכל העולם. החברה כבר אימצה גישה דומה בעוף שנמכר במסעדות הרשת בארה"ב. הקהילה מבקשת גם מרשת המזון המהיר להציב יעדים עולמיים ולוח זמנים להפסקת גידול של בקר וחזירים עם אנטיביוטיקה. הקהילה משקיעה במקדונלד'ס ובעלת זכות להשתתף באסיפת בעלי המניות השנתית של החברה.

רק קצת יותר מ-20% מבעלי המניות של מקדונלד'ס הצביעו בעד הצעה דומה באסיפת בעלי המניות השנתית של החברה. הנזירות מתכוונות להעלות את הנושא שוב להצבעה באסיפת בעלי המניות שתיערך ב-2017.

ממקדונלד'ס נמסר לרויטרס כי החברה "ממשיכה להתייעץ עם מומחים, ובהם כאלה שמייעצים גם לארגון הבריאות העולמי (WHO), כדי לקדם את הנושא בתעשייה". החברה אמרה גם כי המדיניות הנוכחית שלה "מספקת הנחיות לספקיות שלנו בחלקים בעולם שבהם התעשייה לא משתמשת בשיטות שיאפשרו לה לוודא עמידה בתנאים שנקבעו בשרשרת האספקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker