חצי מיליארד דולר: מייסד נייקי העניק את התרומה הגדולה מעולם לאוניברסיטה ציבורית בארה"ב

תרומתם של פיל נייט ואשתו פני לאוניברסיטת אורגון תשמש להקמת קמפוס שמטרתו לזרז תגליות מדעיות והפיכתן לחדשנות לשיפור איכות החיים של התושבים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המייסד שותף של ענקית מוצרי הספורט האמריקאית נייקי, פיל נייט, הודיע על תרומה בסך 500 מיליון דולר לאוניברסיטת אורגון - התרומה הגדולה מעולם לאוניברסיטה ציבורית בארה"ב.

התרומה של נייט, לשעבר מנכ"ל נייקי, ואשתו פני תשמש להקמת קמפוס להאצת ההשפעה המדעית (Campus for Accelerating Scientific Impact) אשר ייקרא על שמם, ואשר יתמקד במחקרים שמטרתם למצוא יישומים בעולם האמיתי של תגליות מדעיות בסיסיות יותר.

בשנים הקרובות מתכננת האוניברסיטה להקים שלושה מתקני מחקר בעיר יוג'ין במדינת אורגון, לגייס 30 חוקרים חדשים, ולהוסיף משרות ל-250 לסטודנטים בתארים מתקדמים ו-150 משרות לחוקרי פוסט-דוקטורט.  

"זוהי יוזמה שמשנה את כללי המשחק ונועדה במיוחד לזירוז תגליות מדעיות ותהליך הפיכתן של תגליות אלו לחדשנות שמשפרת את איכות החיים של תושבי אורגון, האומה כולה ומעבר לכך", נאמר בהודעת האוניברסיטה על התרומה.

מייסד נייקי פיל נייט

בשנת 2013, הודיעו בני הזוג נייט על תרומה בסכום דומה של 500 מיליון דולר לאוניברסיטת הבריאות והמדע של אורגון בעיר פורטלנד, ובחודש פברואר השנה הודיעו על תרומה של 400 מיליון דולר לאוניברסיטת סטנפורד.

הונו האישי של נייט מוערך ב-24.2 מיליארד דולר - סכום שמציב אותו במקום ה-18 ברשימת עשירי ארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker