רויטרס
סוכנויות הידיעות

פפסיקו פירסמה יעדים להפחתת הסוכר במשקאות הקלים מתוצרתה בכל העולם כחלק מהניסיונות שלה להירתם למלחמה בהשמנה ובהתחממות הגלובלית.

החברה הניו יורקית הודיעה אתמול (ב') כי עד 2025 לפחות בשני שליש מהמשקאות של החברה בעולם, יהיו פחות מ-100 קלוריות שמקורן בתוספת סוכר לכל 354 מ"ל (בערך תכולת פחית קולה בארה"ב). כיום יש בכל פחית פפסי בארה"ב כ-150 קלוריות, כלומר החברה מתחייבת להפחית לפחות שליש מכמות הקלוריות.

פפסי מתכוונת להגיע ליעד הזה באמצעות השקת משקאות דיאטטיים ומשקאות ללא קלוריות וכן לשנות את המתכון של המשקאות הקיימים. פפסיקו וקוקה קולה המתחרה נתונות ללחץ גובר של מומחי בריאות וממשלות שמאשימים אותם בתרומה למגפת ההשמנה והסוכרת. המטרות של החברה ל-2025 כוללות גם הפחתת הסודיום והשומן הרווי.

בפפסיקו אומרים כי היעדים העולמיים החדשים שאפתניים יותר מהיעדים הקודמים שלה להפחתת כמות הסוכר ב-25% במשקאות מסוימים עד 2020. "המדע התפתח", אמר לרויטרס מדען המו"פ הראשי של פפסיקו, מחמוד קאן. הוא הוסיף כי החברה מתכוונת לנהל בצורה טובה יותר את השימוש שלה במים, כדי להפחית את הזיהום.

פרסומת לפפסי קולה בה ילד שותה מבקבוק זכוכית
מתוך פרסומת לפפסי

הוא נתן דוגמה לרכיבים בטעמים חדשים שדורשים פחות המתקה ואמר: "זה קשור רק להמתקה, זה קשור להבנה של חומרי הטעם והשגת מידע קנייני וגישה אליהם".

ארגון הבריאות העולמי המליץ החודש למסות משקאות מסוכרים - כפי שעשו בצרפת ובמקסיקו - כדי להפחית את הצריכה ולשפר את הבריאות. בתעשיית המשקאות הקלים מתנגדים למס כזה.

רק 12% מתוך הכנסות שנתיות של 63 מיליארד דולר הגיעו ממשקה הקולה המפורסם של החברה. 25% מהכנסות החברה באים מהמשקאות המוגזים שלה כמו מאונטיין דיו, ויתר ההכנסות הם ממים, מותגי מיץ כמו טרופיקנה וחטיפים ומטבלים שהיא מייצרת.

"אלה צעדים טובים. אבל כשיש לנו משבר השמנה, אני חושבת שאפשר לעשות יותר", אמרה מינדי לובר, נשיאת ארגון Ceres שמקדם את נושא הקיימות בקרב חברות ומשקיעים. "אם חברת משקאות ומזון לא מסתכלת על התזונה, היא לא רואה את הכיוון שאליו העולם צועד".

קוקה קולה הודיעה כי עד 2020 היא תציע אפשרויות מופחתות קלוריות או ללא קלוריות בכל שוק שבו היא פועלת כחלק מתוכניות הקיימות שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker