עומרי כהן

חברת איזרעאל טכנולוג'י (ITAC) שהקים לפני כחצי שנה הישראלי ישראל פרידר עם שלושה שותפים נוספים, השלימה אתמול גיוס של 36 מיליון דולר בוול סטריט ומניותיה החלו להיסחר מעבר לדלפק. ITAC הוקמה כתאגיד המיועד לביצוע רכישות ומיזוגים. בתשקיף ההנפקה ציינה החברה כי היא מייעדת את התמורה לביצוע רכישה של חברה ישראלית מתחומי הטכנולוגיה והתקשורת.

אולם 36 מיליון דולר הוא מחיר נמוך למדי עבור חברת היי-טק, ולכן נראה על-פניו כי החברה החדשה תנסה לבצע את ההשתלטות בעסקה משולבת של מזומן ומניות. בתשקיף ציינה ITAC כי אין לה עדיין מועמדות אפשריות לרכישה. יש לציין כי על פי התשקיף נדרשת החברה להשלים רכישה כזאת בתוך שנה וחצי מיום ההנפקה.

בעקבות השלמת ההנפקה החלה מניית ITAC להיסחר בוול סטריט מעבר לדלפק ברשימת הבולטין בורד, תחת הסימול ISLTU. מהחברה נמסר כי היעד הראשוני להנפקה עמד על 18 מיליון דולר, אבל לאחר הראוד-שואו הוחלט על הכפלת סכום הגיוס.

במסגרת ההנפקה, אותה הוביל בית ההשקעות האמריקני Early Bird Capital, הוצעו לציבור 6 מיליון יחידות במחיר של 6 דולרים ליחידה. כל יחידה הכילה מניה אחת ו-2 כתבי אופציות, הניתנים למימוש למניות במחיר של 5 דולרים. בנוסף, קיבל החתם אופציה לרכוש תוך 45 יום עד 900 אלף יחידות נוספות במחיר ההנפקה.

פרידר, שהחזיק לפני ההנפקה ב-30% ממניות ITAC, מחזיק לאחריה ב-6% בלבד מהחברה. אחזקותיהם של שני שותפים נוספים, גלן שר ודעאל שניידר, דוללו בשיעור זהה. השותף הרביעי, ויקטור הלפרט, שהחזיק עד כה ב-10% מהמניות, נותר עם אחזקה של 2% בלבד.

מאז הקמתה, משמש פרידר כיו"ר ומנכ"ל ITAC. בעבר שימש פרידר במספר תפקידים בכירים בעולם העסקים הישראלי, ובהם מנכ"ל קרדן תקשורת, מנכ"ל תדיראן תקשורת אזרחית ונשיא של החברה הבת של אי.סי.איי טלקום בארה"ב. שר, בעבר מנהל חטיבת בנקאות ההשקעות של CIBC, משמש כסמנכ"ל הכספים של ITAC. דעאל שניידר, לשעבר סגן נשיא בקרן ההון סיכון פועלים ונצ'רס, מתפקד כסגן נשיא ודירקטור ואילו ויקטור הלפרט, המכהן כדירקטור בחברה, שימש בעבר כמנהל מחלקת המחקר של בית ההשקעות סלומון סמית ברני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker