לוגו רויטרס
רויטרס

כלכלת ספרד עשויה לצמוח ביותר מ-3.1% ב-2016, יותר מהתחזית הנוכחית של 2.9% ולמרות המבוי הסתום במערכת הפוליטית. כך אמר לעיתונאים שר הכלכלה הספרדי לואיס דה גווינדוס במהלך ביקור בוושינגטון.

"לפי הבנתי אנחנו נביס את התחזית והנתון המדויק יהיה טוב מההערכה של קרן המטבע הבינ"ל", אמר דה גווינדוס בשולי פסגת קרן המטבע והבנק העולמי הנערכת בבירת ארה"ב.

ראש ממשלת ספרד, ראחויצילום: REUTERS

ביום שלישי שעבר הקפיצה קרן המטבע את תחזית הצמיחה של ספרד ל-3.1% לעומת 2.6% בתחזית הקודמת. גם תחזית הצמיחה ל-2017 הועלתה, ב-0.1%. ספרד היא אחת המדינות הצומחות במהירות הרבה ביותר בגוש היורו, למרות שבתשעת החודשים האחרונים אין בה ממשלה מכהנת, אחרי שתי מערכות בחירות רצופות.

עם זאת, דה גווינדוס הכיר בכך שספרד תחמיץ את יעד הגירעון של 3.1% ל-2017 לאחר שלא הצליחה לגבש תקציב חדש לשנה הבאה בשל המצב הפוליטי. הדבר יחייב את הממשלה השמרנית לגלגל לשנה הבאה את תקציב 2016, שאינו כולל צעדים חדשים שנדרשו מצד בריסל לקצץ בגירעון התקציבי.

ספרד החמיצה בפער גדול את יעד הגירעון ב-2015, והנציבות האירופית הקלה את יעד הגירעון למדינה בכך שאיפשרה לה להוריד אותו מתחת ל-3% מהתפוקה עד 2018, במקום בשנה הנוכחית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker