הצרות של סמסונג: עשן שעלה מגלקסי נוט 7 גרם לפינוי מטוס נוסעים בארה"ב

איש מהנוסעים ואנשי הצוות לא נפגע כתוצאה מהתקרית בה היה מעורב מכשיר גלקסי נוט 7

לוגו בלומברג
בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

חברת התעופה האמריקאית סאותווסט איירליינס הודיעה כי סמארטפון מתוצרת סמסונג הוא שגרם לעשן שאילץ לפנות את הנוסעים ממטוס שהמתין להמראה בעיר לואיוויל שבמדינת קנטקי, קרוב לשלושה שבועות לאחר שרגולטור הבטיחות בארה"ב הורה באופן רשמי להחזיר לתיקון את מכשירי גלקסי נוט 7.

איש מ-75 הנוסעים ואנשי הצוות לא נפגע לאחר שדווח היום בבוקר על עשן שהתפשט בתא הנוסעים של מטוס בואינג 737, מסרה דוברת רשות התעופה האזורית של לואיוויל. טיסה 994, שהיתה אמורה להמריא לנמל התעופה הבינלאומי בלטימור-וושינגטון, עדיין עמדה בשערים כאשר התקרית אירעה. דגם מכשיר הסמסונג המעורב טרם הוברר, מסרה סאותווסט.

"סמסונג בודקת את הסוגיה ותצטרך לאשר את סוג הדגם", אמרה דוברת חברת התעופה. "לקוח דיווח על עשן שנפלט ממכשיר אלקטרוני". התקרית לא כללה "פיצוץ או להבות מסוג כלשהו - רק עשן", הוסיפה הדוברת. "השטיח קצת נחרך".

המכשיר המעורב במקרה היה מכשיר חלופי מדגם גלקסי נוט 7, אמר הבעלים של המכשיר, בריאן גרין, לאתר חדשות הטכנולוגיה The Verge. גרין סיפר כי אסף את המכשיר החלופי בחנות של AT&T ב-21 בספטמבר, והציג בפני האתר צילום של קופסת המכשיר שעליה הופיע סמל ריבוע שחור שמשמעו כי מדובר במכשיר חלופי.

סמסונג גלקסי נוט 7
סמסונג גלקסי נוט 7צילום: אי–פי

לפני חודש, סמסונג הודיעה רשמית על קריאה לתיקון (ריקול) של מכשירי גלקסי נוט 7 - שבועיים בלבד אחרי השקתם - בשל פגם בסוללה שגרם להתחממות יתר ולהצתה של מכשירים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ