הבולשת הפדרלית בארה"ב הפעילה אתר פורנו ילדים; תנועת הגולשים לאתר זינקה פי חמישה

פעולת "עוקץ" של ה-FBI, שמטרתה היתה זיהוי חשודים, איפשרה הפצת מיליון צילומי פורנוגרפיית ילדים ברשת האפלה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מסתבר שהבולשת הפדרלית בארה"ב (FBI) יודעת לנהל בהצלחה אתרי פורנוגרפיה של ילדים. כך עולה ממסמכים שהוגשו לאחרונה לבית משפט בארה"ב, דיווח אתר חדשות הטכנולוגיה של וייס, Motherboard.

הבולשת השתלטה בפברואר 2015 על הפעלתו של אתר פלייפן (Playpen), אתר הפורנוגרפיה של ילד הגדול ביותר ברשת האפלה (Dark Web) באותה עת. אולם במקום לסגור את האתר, FBI המשיך להפעיל אותו במשך כמעט שבועיים נוספים בפעולת "עוקץ" שמטרתה היתה להדביק מבקרים באתר בתוכנה זדונית שנועדה לסייע בזיהוי חשודים בחקירה.

אחד מבין מאות האנשים שנגדם הוגשו כתבי אישום בעקבות החקירה, עתר לבית המשפט בדרישה לבטל את האישומים נגדו בטענה כי ה-FBI ביצעה שיפורים גדולים בפעילות אתר פלייפן בתקופה שניהלה אותו, וכי כתוצאה מכך נרשם זינוק של מאות אחוזים בתנועה לאתר ובכמות צילומי פורנו הילדים שהופצה ברשת.

FBIצילום: Dreamstime

העותר מבקש למחוק את האישומים נגדו בטענה לאי צדק בהעמדתו לדין לנוכח התנהגות בלתי נסבלת (outrageous conduct) של רשויות החוק בכך שהפיצו בעצמן פורנוגרפיית ילדים בהיקף כה נרחב.

מסמכים שהוגשו לבית המשפט מצביעים על כך שסוכני ה-FBI עמלו לשפר ולשדרג משמעותית את חוויית ומהירות הגלישה באתר פלייפן, וכי השיפור זכה למחמאות ושבחים מצד משתמשי האתר.

כתוצאה משיפורים אלו, זינק מספר המבקרים השבועי הממוצע באתר בתקופה שנוהל על ידי הבולשת מ-11 אלף לכ-50 אלף, ומספר החברים הרשומים באתר קפץ ביותר מ-30%. במהלך תקופה זו הועלו לאתר כ-9,000 צילומים, 200 סרטים ו-13 אלף קישורים לפורנוגרפיית ילדים, נאמר בעתירה.

מספר הצילומים הבלתי חוקיים שהופצו באמצעות האתר תחת ניהול FBI הגיע, לפי הערכות שמרניות, למיליון, לפי מסמכים שהוגשו לבית המשפט.

השיפורים שהכניסה הבולשת בפעילות האתר גם זכו לשבחים רבים מצד המשתמשים. "כן, עכשיו הוא עובד הרבה יותר טוב!", כתב אחד. "היום האתר מהיר", הוסיף אחר.

"האתר עובד עכשיו ממש חלק!", השיב שלישי. "אני מקווה שהוא ימשיך ככה!".

"סוכני הממשלה עמלו קשה כדי לשדרג את יכולות האתר ולהפיץ במהירות וביעילות כמויות גדולות של פורנוגרפיית ילדים, וכתוצאה מכך יותר משתמשים קיבלו יותר פורנוגרפיית ילדים ובמהירות רבה יותר משאי פעם קיבלו בתקופה שבה הופעל האתר באופן 'בלתי חוקי'," נכתב בעתירה.

בחודש יולי, מסר משרד המשפטים האמריקאי כי עד לאותו מועד הוגשו אישומים נגד 186 בני אדם בעקבות החקירה. לפי דיווח Motherboard, סוכני הבולשת הפדרלית פרצו ליותר מ-4,000 מחשבים, בכלל זה מחשבים במדינות כמו דנמרק, אוסטריה, יוון, צ'ילה וקולומביה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker