הרגע שבו אחת הבנקאיות החזקות ביותר בארה"ב הבינה כמה התרבות של וול סטריט מעוררת סלידה

סאלי קראוצ'ק, לשעבר בכירה בבנק אוף אמריקה וסיטי, קוראת תגר על השליטה הגברית בוול סטריט עם פלטפורמת השקעות חדשה לנשים

סוכנויות הידיעות

סאלי קראוצ'ק, לשעבר מנהלת בכירה בשורה של בנקים בוול סטריט בהם בנק אוף אמריקה וסיטי, ומי שנודעה בכינוי "האנליסטית הישרה האחרונה בוול סטריט", סיפרה לאחרונה על הרגע שבו הבינה עד כמה התרבות של וול סטריט מעוררת סלידה.

"דגים לא מודעים למים. עבדתי בוול סטריט במשך שנים ומעולם לא באמת הכרתי בכך שזה ענף גברי. דימויים של מלחמה, דימויים של ספורט, תוכניות טלוויזיה על השקעות שמזכירות את ערוץ ESPN", סיפרה קראוצ'ק בראיון לפודקסט "Hard Pass", שאותו מגישים כתבי אתר חדשות העסקים "ביזנס אינסיידר", לינט לופז וג'ון בארו.

אולם לאחר שעזבה בסתיו 2011 את תפקידה כראש חטיבת ניהול העושר וההשקעות של בנק אוף אמריקה, היא הבינה לראשונה כי לא רק לה, כאישה, נדמה שהתרבות של וול סטריט משונה - אלא שבעיני כל ארה"ב נראית תרבות בנקאי ההשקעות כמוזרה ואף מעוררת סלידה.

סאלי קראוצ'ק

"אני זוכרת שפיטרו אותי מניהול מריל לינץ' עבור בנק אוף אמריקה ובשבועות שאחרי כן די יצאתי מניו יורק", סיפרה קראוצ'ק. "והזעם שאנשים חשו כלפי הבנקים באותו זמן, והעובדה שעבדתי ממש לא מזמן בבנק ובדיוק עזבתי אותו, גרמו לי להבין שלחבר'ה האלה (בוול סטריט) אין שום מושג מה קורה שם בחוץ".

בניסיון לשנות את התרבות הגברית של וול סטריט, השיקה קראוצ'ק את אלווסט (Ellevest), פלטפורמת השקעות המיועדת לנשים, אשר בסבב גיוס ההון האחרון שלה השתתפו בין השאר כוכבת הטניס ונוס ויליאמס, אשת העסקים מלודי הובסון, ומשקיעות ההון סיכון תרסה גאו וסוניה פרקינס.

בהודעה לעיתונות לפני שבוע על השלמת סבב הגיוס, הצביעה קראוצ'ק על זהות משתתפי פאנל ההשקעות בכנס השנתי של מגזין "בארונ'ס" כהוכחה לצורך לשלב יותר נשים בוול סטריט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker