צפו בספינת שיט תענוגות ענקית של משפחת אריסון הורסת מרינה באיטליה

ספינת הנופש הגדולה ביותר של קרניבל קרוז יצרה גלי ענק ששברו מזח וגרמו לשקיעת סירות בעת יציאתה מנמל מסינה; רב החובל לא שם לב והספינה המשיכה להפליג לדרכה; נפתחה חקירה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ספינת הנופש הגדולה ביותר של חברת שיט התענוגות של משפחת אריסון זרעה הרס המוערך ב-280 אלף דולר במרינה באיטליה, בעת יציאתה מנמל מסינה בסיציליה.

מנועי הספינה "קרניבל ויסטה", שמשקלה 134,000 טון ואורכה 320 מטרים, יצרו גלי ענק ששברו את המזח של המרינה וגרמו לשקיעת סירות שעגנו בו, כפי שניתן לראות בצילומי מצלמות האבטחה של המרינה.

נופשים שהיו על הספינה אף הם תיעדו את האירוע, שהתרחש ב-28 באוגוסט, ושאחריו המשיכה הספינה להפליג לדרכה, ככל הנראה מכיוון שרב החובל לא היה מודע להרס שזרע כלי השיט במרינה. הנהלת נמל מסינה פתחה בחקירת האירוע.  

קרניבל קרוז, חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם הנמצאת בשליטת משפחת אריסון, השיקה את ספינת "קרניבל ויסטה" בחודש מאי לאחר שהשקיעה 780 מיליון דולר בבנייתה. הספינה מסוגלת לשאת עד 4,000 נופשים.

קרניבל, שהיו"ר שלה הוא מיקי אריסון - אחיה של שרי אריסון והבעלים של קבוצת הכדורסל האמריקאית מיאמי היט - סבלה בשנים האחרונות ממספר תאונות ותקלות בספינותיה.

בפברואר 2013, נופשים בספינת שיט תענוגות "טריומף" של קרניבל, נאלצו להצטופף במשך חמישה ימים על סיפוני הספינה, לאחר ששריפה שפרצה בספינה גרמה להשבתת אספקת החשמל והמנועים.

"טריומף" נגררה לבסוף לנמל, ונוסעים שהיו על סיפונה סיפרו על תנאים קשים במיוחד, בהם מי ביוב שדלפו דרך הרצפה, שקיות פלסטית ששימשו כבתי שימוש מאולתרים ואוהלים ומזרונים שפורזו על הסיפון לשימוש נופשים שחדריהם יצאו מכלל שימוש.

"קוסטה קונקורדיה" של קרניבל, שטבעה מול חופי איטליה ב-2012
"קוסטה קונקורדיה" של קרניבל, שטבעה מול חופי איטליה ב-2012צילום: אי־אף־פי

בחודש ינואר 2012 התרחשה תאונה קטלנית של ספינה אחרת של קרניבל, "קוסטה קונקורדיה", אשר עלתה על שרטון מול חופי איטליה - תאונה שגרמה למותם של 32 בני אדם.

רב החובל של הספינה, פרצ'נסקו סקטינו, נטש את הספינה בזמן שרוב נוסעיה והצוות היו עדיין על סיפונה ואחרי שהוביל אותה לפגיעה בשרטון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker