רוצה להיות בנקאי השקעות? אל תנעל נעליים חומות

קוד הלבוש האחיד והקפדני של ענף הבנקאות בבריטניה חוסם את כניסתם של מועמדים מרקע כלכלי חלש יותר, לפי דו"ח חדש

סוכנויות הידיעות

הבגד אולי עושה את הבן אדם, אבל הנעליים הן שעושות את בנקאי ההשקעות. כך לפחות עולה מדו"ח חדש של נציבות הניידות החברתית (SMC) של בריטניה שמצא כי מועמדים למשרות בנקאות בלונדון שבאים מרקע עני יחסית נפסלים לא פעם בשלב הראיון רק מכיוון שנעלו נעליים בצבע הלא נכון.

לפי המחקר, מועמדים מרקע כלכלי פחות איתן גדלו בסביבה ללא מודעות לקוד הלבוש הקפדני של ערים גדולות, והדבר נמצא בעוכריהם. כך למשל, חלק מבנקאי ההשקעות הבכירים עדיין מסרבים לקבל לעבודה גברים שנועלים נעליים חומות יחד עם חליפת עסקים - שילוב שמנוגד לקוד הלובש המקובל בקרב בנקאי השקעות ותיקים.

"זה מזעזע שחלק ממנהלי בנקי השקעות עדיין שופטים מועמדים על פי האם הם נועלים נעליים חומות עם חליפה, במקום לשפוט אותם על סמך כישוריהם והפוטנציאל הטמון בהם", אמר יו"ר הנציבות, אלן מילבורן.    

"צעירים מוכשרים ממעמד העובדים נפסלים באופן שיטתי מתפקידים בבנקאות השקעות מכיוון שהם אולי לא למדו בקומץ אוניברסיטאות עלית או לא מתמצאים בכללים תרבותיים ארכאיים", המשיך. "למרות שישנם מספר בנקים שעושים עבודה נהדרת בצמצום החסמים הללו, עדיין יש רבים מדי שטרם התעוררו".

הדו"ח, שבחן חסמי ניידות חברתית בבנקאות ההשקעות וכן במקצועות מדעי החיים, קבע כי אנשים מרקע כלכלי חזק יותר עדיין נהנים מייצוג יתר בשני תחומים אלו.

אף כי מגזר הבנקאות ממשיך להקפיד על קוד לבוש עבור מועמדים, אצל העובדים הקיימים חל ריכוך בקוד בשנים האחרונות. כך למשל, ענק הבנקאות האמריקאי ג'י.פי מורגן צ'ייס התיר בחודש יוני האחרון לעובדיו ללבוש בגדים פחות רשמיים במשך רוב שעות העבודה, ובנק גולדמן סאקס איפשר לעובדיו בלונדון לבוא לעבודה בלבוש לא רשמי במהלך הקיץ.

בבנקים אירופאים כמו UBS השווייצי וברקליס הבריטי לא קיים קוד לבוש מפורש, אולם הבנקאים מצופים להתלבש באופן שלא יפגע בהתנהלותם המקצועית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker