ספינות תובלה אוטונומיות ללא אנשי צוות: "השינוי הגדול ביותר בענף הספנות מאז המעבר מקיטור לדיזל"

רולס-רויס מובילה קונסורציום שמפתח ספינות תובלה אוטונומיות שעתידות להוזיל ברבע את עלויות ההובלה הימית, דיווח "וול סטריט ג'ורנל"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ההובלה הימית העולמית עומדת בפני מה שעשוי להיות שינוי הדרמטי ביותר בענף הספנות מאז שמנועי הדיזל החליפו את מנועי הקיטור, על רקע מאמצי פיתוח של ספינות תובלה אוטונומיות נטולות אנשי צוות או בעלות צוות מצומצם ביותר, דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

חברות ספנות מעריכות כי אוטומציה מוגברת של ספינות תובלה תאפשר ניצול מרבי של הספינות, ותביא לצמצום צריכת הדלק ועלויות השכר. יצרנית המנועים הבריית רולס-רויס מובילה קונסורציום בו מעורבות גם חברות נוספות ואוניברסיטאות, אשר מתכנן להכניס לשימוש בענף הספנות טכנולוגיות המשמשות כיום חברות תעופה וידע שנצבר במסגרת פיתוח מכוניות אוטונומיות, דיווח הג'ורנל.

לפי הדיווח, ספינות ללא אנשי צוות יצוידו בגלאי תנועה אינפרא-אדום, מצלמות בעלות רזולוציה גבוה, וחיישני לייזר למעקב אחרי סביבת הספינה. כמויות המידע העצומות שיאספו יועברו למרכזי פיקוד שיעקבו אחרי התקדמות הספינות ויוודאו שהן מפליגות במהירות האופטימלית.

היעד של הקונסורציום הוא להתחיל להפעיל ספינות מטען ללא אנשי צוות הנשלטות מרחוק החל משנת 2030, וספינות אוטונומיות החל מ-2035. לפי הערכת רולס רויס, ספינות שיהיו מסוגלות להפליג ללא אנשי צוות יביאו להוזלת עלויות ההובלה ב-22%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker