ביל גרוס: המשך תמריצים מוניטריים "כמו לתת כיסא גלגלים לכלכלה חולה"

בראיון ל-CNBC אמר גרוס כי אם דו"ח התעסוקה בארה"ב יהיה חיובי, צפויה העלאת ריבית של 0.25% בספטמבר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

ביל גרוס, מנהל הכספים של חברת ג'אנוס קפיטל, מתח ביקורת על דבריה של נגידת הבנק הפדרלי ג'נט ילן, לפיהם היא עשויה לשקול רכישת נכסים נוספים ואמר כי רכישה כזו תהיה משולה ל"מתן הליכון או כיסא גלגלים לכלכלה חולה".

בנאום שנשאה ביום שישי בוועידת הבנק הפדרלי בג'קסון הול שבוויאומינג אמרה ילן כי אף שכלכלת ארה"ב התחזקה עד לרמה שבה מתאפשרות העלאות ריבית נוספות, רכישות נכסים יהיו חייבות להישאר חלק מארגז הכלים של הבנק הפדרלי. גרוס, שמנהל את קרן Global Unconstrained Bond Fund של ג'אנוס, כבר מתח בעבר לא פעם ביקורת על בנקאים מרכזיים בארה"ב, אירופה ויפן, אשר משאירים את הריביות נמוכות ומנפחים באופן מלאכותי את מחירי הנכסים מבלי לתרום לצמיחה כלכלית בת קיימא.

 "היא פתחה את הדלת ליצירה של בועות נכסים אף גדולות יותר, כפי שעשו הבנקים המרכזיים ביפן, גוש היורו ושווייץ, באמצעות רכישה של אג"ח ומניות", אמר גרוס, לשעבר מנהל ההשקעות של פימקו שכונה "מלך האג"ח", ביום שישי לבלומברג. "זה לא קפיטליזם. זה מתן של הליכון או כיסא גלגלים לכלכלה חולה. יתכן שהכלכלה לעולם לא תוכל ללכת שוב בצורה נורמלית אם המדיניות המוניטרית תמשיך בכיוון הזה".

גרוס אמר כי דבריה של ילן לא מוציאים העלאת ריבית בספטמבר מכלל אפשרות, במיוחד אם תהיה צמיחה נאה במספר המשרות בדו"ח התעסוקה שיתפרסם ביום שישי הקרוב. "אם נראה בחודש הבא נתוני תעסוקה טובים, אני חושב שבוודאות או כמעט בוודאות תהיה העלאת ריבית של 0.25%", אמר בראיון ל-CNBC. "השוק לא ציפה לכך". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker