מנכ"ל גולדמן סאקס: זו העצה הכי חשובה שהייתי נותן לעצמי בגיל 20

המיליארדר לויד בלנקפיין, שגדל בשכונת עוני בברוקלין, חלק את הסוד לקריירה מוצלחת במפגש עם מתמחים בבנק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנכ"ל ויו"ר גולדמן סאקס, לויד בלנקפיין, נפגש לאחרונה עם קבוצה של מתמחים בבנק מרחבי העולם, וחלק עמם עצות לגבי הנתיב הנכון לקריירה מוצלחת.

בלנקפיין, שגדל בשכונה קשה בברוקלין אך הצליח להפוך למיליארדר בזכות קריירה מצליחה בוול סטריט, אמר למתמחים כי לו היה פוגש את עצמו בגיל 20 היה נותן לבלנקפיין הצעיר את העצה הקצרה והמעט בוטה הבאה: "תירגע" (chill out).

"אין שום ענף ספורט או פעילות אחרת שבהם מצטיינים יותר כשנמצאים במתח", אמר בלנקפיין במפגש, דיווח ערוץ CNBC. "בין אם מדובר בבייסבול או בגולף או בלבעוט בכדור, ככל שאתה משוחרר יותר, כך הדברים מתקדמים. אם אתה מתוח, אתה לא בהכרח טוב יותר".

עם זאת, המיליארדר בן ה-62 הודה כי גם לו התאפשר מפגש עם עצמו הצעיר, ספק אם בלנקפיין בן ה-20 היה שועה לעצותיו.

צילום: בלומברגצילום: Bloomberg

לדבריו, צעירים נוטים להשוות את עצמם לחבריהם ולאנשים שעליהם הם קוראים. "הם חושבים שאם הם לא עזבו באמצע את הלימודים במכללה והקימו משהו בגיל 19, אז השיא כבר מאחוריהם", אמר.

בלנקפיין, שהונו האישי מוערך ב-1.1 מיליארד דולר, הדגיש כי אנשים מצליחים רבים נחלו כישלון, לפעמים כמה פעמים, בדרכם להצלחה, וכי אצל רבים מהם פריצת הדרך הגיעה רק בשלב הרבה יותר מאוחר של הקריירה שלהם. "תזכירו לעצמכם: כל מה שאני יכול לעשות זה כמיטב יכולתי", יעץ למתמחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker