סוכנויות הידיעות

שירות שיתוף הנסיעות אובר הודיע כי יתחיל בשבועות הקרובים לאפשר ללקוחות בעיר פיטסבורג בארה"ב להזמין נסיעות בכלי רכב אוטונומיים שאינם זקוקים לנהג - שירות שאף יצרנית מכוניות או חברת טכנולוגיה אחרת טרם הציעה עד כה.

"אנחנו עוברים לשלב המסחרי", אמר המנכ"ל ומייסד שותף של אובר, טרוויס קלניק, בראיון ל"בלומברג ביזנסוויק". "זה לא יכול להישאר רק בגדר מדע".

החברה מסרה כי בשלב ראשון יהיו לצרכי גיבוי נהגים מפקחים במכוניות האוטונומיות, והודיעה כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה בסך 300 מיליון דולר עם יצרנית המכוניות וולוו לפיתוח כלי רכב אוטונומיים לחלוטין שלא יהיו זקוקים לנהג מפקח.

צי המכוניות של אובר בפיטסבורג יכלול רכבי שטח מדגם וולוו XC90 שהותאמו במיוחד למשימה באמצעות עשרות חיישנים שמתבססים על מצלמות, לייזרים, מכ"ם ומערכות GPS, לפי בלומברג ביזנסוויק. וולוו סיפקה עד כה לאובר רק מספר קטן של מכוניות, אולם תעביר לידיה 100 כלי רכב עד סוף השנה.

מכונית ללא נהג של גוגלצילום: AP

הזמנת נסיעה תתבצע כרגיל דרך האפליקציה של אובר, והמכונית האוטונומית שתישלח תיבחר באופן אקראי על פי המיקום. בשלב ראשון הנסיעות במכוניות האוטונומיות יהיו בחינם, במקום עלות רגילה של 1.3 דולר למייל. לדברי קלניק, גם אם בטווח הארוך תגבה החברה תשלום, התעריף למייל יהיה זול עד כדי כך שאפילו נסיעות ארוכות לאזורים כפריים יהיו זולות ביותר ברכב אוטונומי מאשר נסיעה במכונית פרטית.

מכוניות אוטונומיות - עדיין לא בשימוש המוני

בכדי שטכנולוגיית המכוניות האוטונומיות תיכנס לשימוש המוני עדיין יש צורך בשיפורי תוכנה, מתן מענה לחששות בטיחות שהעלו רגולטורים בארה"ב, וחוסר ודאות לגבי מידת נכונות הציבור לתת אמון בנהגים רובוטים.

אך המרוץ כבר החל, וחברות טכנולוגיה ורכב גדולות עשויות התחיל למכור מכוניות אוטונומיות בתוך שלוש עד חמש שנים. לא רק שאובר אינה לבד במרוץ, היא אפילו לא המובילה.

המתחרה העיקרית שלה בארה"ב, ליפט, זכתה להשקעה של 500 מיליון דולר מענקית הרכב ג'נרל מוטורס מוקדם יותר השנה. שתי החברות הללו מתכננות להתחיל לשלב מכוניות אוטונומיות בצי הרכב של ליפט בשנה הבאה.

מנכ"ל אובר, טרוויס קלניקצילום: בלומברג

בה בעת, יצרניות המכוניות פורד הודיעה השבוע כי בכוונתה להעלות לכביש כלי רכב אוטונומי עד שנת 2021. המכונית לא תהיה מצוידת בהגה או דוושות ותשווק רק לשירותי נסיעות מסחריים, ולא ישירות לצרכנים.

יצרנית המכוניות החשמליות טסלה מאפשרת לנהגים ברכביה להיות במצב של נהיגה אוטומטית, אך לא מדובר במכונית אוטונומית לחלוטין.

"ידידנו ממאונטיין וויו"

אלפבית, החברה האם של גוגל שנחשבת למובילת מרוץ המכוניות האוטונומיות, מפתחת מכוניות חכמות שאינן מאפשרות לנוסעים שליטה כלשהי בנהיגה מלבד כפתור עצור למקרי חירום. גוגל החלה בניסויים של צי רכביה האוטונומיים בכבישים ציבוריים כבר ב-2009. החברה עשויה להתחיל בנסיעות ניסוי בכבישים של מכוניות ללא הגה או דוושות בשנה עד שנתיים הקרובות.

שירותי ההסעות של ליפט, אחת המתחרות העיקריות של אובר. ליפט חתמה על עסקה עם ג'נרל מוטורסצילום: Mike Coppola / Getty Images for

"ברגע שהתברר כי ידידנו ממאונטיין וויו (העיר שבה ממוקם מטה גוגל) הולכים להיכנס לתחום שיתוף הנסיעות, היינו חייבים לוודא שקיימת מכונית אוטונומית חלופית", אמר קלניק לבלומברג ביזנסוויק. "אם לא תהיה חלופה, לא יהיו לנו שום עסקים". פיתוח מכונית אוטונומית "הוא שאלה של חיים ומוות עבורנו", הוסיף.

לדבריו, בניגוד לגוגל וטסלה, אובר אינה מתכננת ייצור המוני של מכוניות אוטונומיות. במקום זאת, מתכוונת החברה לחתום על הסכמי שיתוף פעולה עם יצרניות מכוניות, הראשונה בהן וולוו, ולהתמקד בפיתוח ערכות הסבה לדגמי מכוניות קיימים. "איש עדיין לא יצר תוכנה שמסוגלת להסיע מכוניות באופן אמין ללא התערבות אנושית", אמר קלניק. "אנחנו מתמקדים בכך".

בחודש יולי הגיע אובר להסכם לרכישת חברת הסטארט-אפ Otto (אוטו) שמפתח טכנולוגיה להפיכת משאיות לאוטונומיות, לפי דיווח בלומברג ביזנסוויק. אובר לא חשפה את תנאי ההסכם, אך אדם המקורב לעסקה אמר לבלומברג כי אם יושגו היעדים, העסקה תהיה בהיקף של 1% משוויה העדכני של אובר - כלומר: 680 מיליון דולר.

מכונית ללא נהג של גוגלצילום: AP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker