חיים סבן קונה את האתר שפשט רגל בגלל קלטת סקס

יוניוויז'ן, שבבעלות סבן ומשקיעים נוספים, תרכוש את גוקר מדיה ב-135 מיליון דולר – אך לא תישא בפיצויים להאלק הוגן, שתבע את החברה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים סבןצילום: בלומברג

גוקר מדיה, החברה שעומדת מאחורי אתר הרכילות השנוי במחלוקת, נמכרה אתמול ליוניוויז'ן של חיים סבן, לאחר שהגיעה לפשיטת רגל בעקבות התביעה של המתאבק לשעבר האלק הוגן.

ההצעה של יוניוויז'ן, בשווי 135 מיליון דולר, עלתה על זו של מו"לית המדיה הדיגיטלית זיף דיוויס, אמרו ל"ניו יורק טיימס" שלושה מקורות מקורבים לעניין, משום שהמחיר לא פורסם עדיין באופן רשמי. בית משפט לפשיטות רגל צפוי לאשר את המכירה בדיון מאוחר יותר השבוע.

המכירה של גוקר מגיעה חודשיים לאחר שהחברה הגישה בקשה לפשיטת רגל בהליך הגנה מפני נושים (צ'פטר 11). גוקר נאלצה לפשוט רגל בעקבות פסיקת בית המשפט כי עליה לשלם פיצויים של 140 מיליון דולר בתביעת חדירה לפרטיות שהגיש הוגן, ששמו האמיתי הוא טרי בולה. משקיע ההון סיכון המיליארדר פיטר תיל, שנטר טינה לגוקר מאז שהאתר הוציא אותו מהארון ב-2007, הודה כי מימן את התביעה וסיפק סיוע פיננסי לתביעות אחרות נגד האתר. על אף הרכישה, יוניוויז'ן לא תיטול על עצמה את תשלום הפיצויים בסך 140 מיליון דולר.

יוניוויז'ן, שמפעילה בארה"ב את חברת המדיה הגדולה ביותר בשפה הספרדית, נמצאת בבעלות סבן קפיטל, בשיתוף עם חברות השקעה נוספות כמו מדיסון דירבורן פרטנרס, פרובידנס אקוויטי פרטנרס ו-TPG קפיטל. לאחרונה החלה החברה להרחיב את נכסיה הדיגיטליים. היא רכשה השנה נתח גדול באתר הסאטירי דה אוניון, ואת השליטה המלאה בפיוז'ן, בעלת אתר החדשות וערוץ הכבלים שהקימה ב-2013 עם דיסני.

המכירה מסמלת תום עידן עבור גוקר. האתר, שנוסד ב-2002 על ידי ניק דנטון, לשעבר כתב "פייננשל טיימס", משך עיתונאים צעירים שעסקו בנושאים שבהם גופי המדיה המסורתיים לעתים נמנעו מלעסוק. החברה החזיקה בתחילה בשני אתרים – גוקר, אתר חדשות ורכילות שסיקר את התקשורת והחברה בניו יורק, וגיזמודו, בלוג גאדג'טים וטכנולוגיה. כיום נמצאים בבעלותה בין היתר גם הבלוגים ג'זבל, שמיועד בעיקר לנשים, ואתר הספורט דדספין. גוקר ספג לא מעט ביקורת לאורך השנים על כך שמתח את גבולות הטעם הטוב. עם זאת, רבים ממי שהתחילו את דרכם באתר עברו לאחר מכן לגופי תקשורת גדולים יותר או ייסדו אתרים משלהם.  

דנטון נהג לומר כי לעתים קרובות מדי עיתונאים חולקים את הסיפורים המעניינים ביותר רק זה עם זה בבר אחרי העבודה, ואחד הדברים החשובים לו ביותר היה לבדר את הקוראים. אבל הגישה הזו של גוקר גם הביאה בסופו של דבר לנפילתו. בולה תבע את האתר ב-2012 על כך שפרסם סרטון שבו הוא נראה מקיים יחסי מין עם אשתו של חבר – וניצח. עם זאת, הוא לא קיבל את הפיצויים מהאתר בשל פשיטת הרגל. דנטון, שבאופן אישי חייב בפיצויים של 10 מיליון דולר ושותף לפיצויים שחייב האתר, הגיש החודש גם הוא בקשה לפשיטת רגל עם נכסים בשווי 10-50 מיליון דולר, והתחייבויות של בין 100 ל-500 מיליון דולר. לגוקר היו הכנסות של 17.8 מיליון דולר בשנה שהסתיימה ב-21 ביולי, לעומת הכנסות של 48.7 מיליון דולר ב-2015 ו-43.8 מיליון דולר ב-2014.

עתידו של דנטון אחרי המכירה עדיין לא ידוע, אך היו אינדיקציות לכך שהוא לא יישאר בחברה תחת בעלות של יוניוויז'ן. בשנה שעברה נטלה התר דיטריק, הנשיאה והיועצת המשפטית של גוקר מדיה, תפקיד פעיל יותר בהנהלתה. כמו כן, לא ידוע עדיין מה תעשה יוניוויז'ן באתר גוקר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker