“הטכנולוגיה שמאחורי ביטקוין תשתלט על מערכת הבנקאות העולמית"

דו"ח של הפורום הכלכלי העולמי צופה כי טכנולוגיית בלוקצ'יין, שמסירה מחסומים ומתעדת באופן דיגיטלי פעולות ועסקות, תיכנס ללבה של המערכת הפיננסית

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטבע ביטקוין
ביטקויןצילום: בלומברג

דו"ח חדש של הפורום הכלכלי העולמי צופה כי הטכנולוגיה שעומדת מאחורי המטבע הווירטואלי ביטקוין תתפוס מקום מרכזי במערכת הבנקאות העולמית.

הדו"ח שפורסם ביום שישי על ידי הפורום, ארגון שידוע בכך שהוא מכנס מדי שנה את האליטה העולמית בדאבוס שבשווייץ, מספק חיזוק לא צפוי לטכנולוגיה החדשה - בלוקצ'יין - שמתחילה לחדור לתעשיית הפיננסים. "במקום להישאר בשולי תעשיית הפיננסים, בלוקצ'יין תיהפך ללב הפועם שלה", אמר ראש חטיבת תעשיית השירותים הפיננסיים בפורום הכלכלי העולמי, ג'יאנקרלו ברונו, בהודעה שפרסם הפורום.

טכנולוגיית בלוקצ'יין היא מנגנון לתיעוד דיגיטלי של פעולות כמו תשלומים, העברות כספים ואישור מסמכים. במערכות תשלומים דיגיטליות בשיטת עמית לעמית אין גוף שלישי, ולכן נדרש מנגנון טכנולוגי שימלא את התפקיד שממלאים הבנקים — יספק רישום אמין של הכסף במערכת וימנע רמאויות. בניגוד למסדי הנתונים הקיימים של הבנקים ומוסדות אחרים, בלוקצ'יין לא מופעלת על ידי חברה או ממשלה אחת, אלא מנוהלת על ידי רשת של משתמשים.

דו"ח הפורום הכלכלי העולמי, שנכתב לאחר מחקר של שנה שבו השתתפו בכירי בנקים וחברות כמו ג'יי פי מורגן צ'ייס ומאסטרכרד, מציין כי רוב ההתפתחויות בבלוקצ'יין צפויות להתרחש מאחורי הקלעים, כך שהצרכנים לא יראו את השינויים בתשתיות, אך שינויים אלה עשויים להוביל להוזלת השירותים הפיננסיים והאצת הקצב שלהם. לפי הדו"ח, 80% מהבנקים בעולם יוכלו להתחיל בפרויקטים מבוססי בלוקצ'יין בשנה הבאה. בנקים מרכזיים גדולים בעולם כבר בוחנים כיצד הטכנולוגיה תשנה את האופן שבו מועברים כספים ברחבי העולם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker