סוכנויות הידיעות

פרוקטר אנד גמבל (P&G) האמריקאית, המפרסמת הגדולה ביותר בעולם, מצמצמת את היקף הפרסום הממוקד ברשת החברתית פייסבוק לאחר שהגיעה למסקנה כי הוא אינו יעיל, דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

"התמקדנו יותר מדי ובאופן צר מדי", אמר סמנכ"ל השיווק של P&G, מארק פריצ'רד, בראיון לג'ורנל. "ועכשיו אנחנו בוחנים: מה הדרך הטובה ביותר להגיע לחשיפה הרבה ביותר אך גם ברמת הדיוק הנכונה?".

פרוקטר אנד גמבל
פרוקטר אנד גמבלצילום: אי־פי

P&G גם סיפקה דוגמאות לנימוק החלטתה. כך למשל, לפני שנתיים ניסתה החברה לפרסם את מותג מטהרי האוויר פבריז (Febreze) בפרסום בפייסבוק שהתמקד ב"בעלי חיות מחמד במשקי בית עם משפחות גדולות". במהלך הקמפיין, מכירות פבריז לא צמחו כלל, אום כאשר P&G הרחיבה את הקמפיין גם לאנשים מעל גיל 18 נרשם גידול במכירות.

החלטת החברה, אשר על מותגיה נמנים אבקת הכביסה "טייד" וחיתולי "פמפרס", אינה מבשרת בהכרח על כך ש-P&G תצמצם את הוצאותיה הכוללות על פרסום בפייסבוק, והחברה גם תמשיך לעיתים להשתמש בפרסומות ממוקדות.

אולם הספקות לגבי יעילות פרסום ממוקד ברשת החברתית הגדולה בעולם, המשתמעים מהחלטת P&G, עלולים להיות בשורות רעות עבור פייסבוק, שהכנסותיה מפרסום בשנה שעברה הסתכמו ביותר מ-17 מיליארד דולר.

מפייסבוק נמסר כי "השותפות שלנו עם P&G גדלה מדי שנה ומשרתת פרסום אפקטיבי ויעיל. אנחנו לומדים אחד מהשני כל הזמן. זו תמיד הייתה רוח העבודה המשותפת בעבודה שלנו ובמציאת אתגרים הדדיים. אבן היסוד של אסטרטגיית הפרסום שלנו היא שילוב של הגעה למסת ההמונים וכן למיקוד אישי ופרסונלי שנועד לשימוש במכשירים ניידים ומהווה השלמה חזקה לטלוויזיה. הלקוחות שלנו אומרים לנו שאסטרטגיה זו עובדת, משום שאנו יכולים לספק שיווק רלוונטי לקהלים הנכונים, בקנה מידה חסר תקדים. היא מאפשר לשותפים כמו P&G להגיע למדדים עסקיים אליהם הם שואפים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker