סוכנויות הידיעות

מייקל פייפר הוא מנכ״ל סטורם, רוג׳ר אנד קו - אחת מיצרניות הנשק הקל הגדולות בארה״ב. פייפר הוא גם תורם גדול לארגון לובי הנשק רב העוצמה NRA ופעיל פוליטי שאינו מהסס לקרוא ללקוחותיו להפעיל לחצים על נציגיהם בקונגרס כדי למנוע אישור חוקים שיגבילו את תעשיית הנשק האישי המשגשגשת.

אתמול (חמישי), בשיחה עם בעלי המניות של החברה לאחר פרסום דוחותיה לרבעון השני, הודיע פייפר כי סטורם, רוג׳ר אנד קו תתרום מעתה ועד לבחירות בנובמבר 2 דולר ל-NRA על כל רובה שהיא תמכור עד לתקרה של 5 מיליון דולר. בנוסף הודיע פייפר כי החברה תעודד את הלקוחות לצאת ולהצביע, וסביר שהוא לא מתכוון לעודד אותם להצביע למועמדת המובילה.

כשנשאל פייפר אם בחירתה לנשיאות של הילרי קלינטון עשויה לפגוע במכירות החברה, פייפר אמר כי הוא אינו יכול להיות בטוח, וניצל את ההזדמנות למתוח עליה ביקורת. ״זהו רגע יוצא דופן בהיסטוריה שלנו, משום שלראשונה אי פעם יש כאן מועמד לנשיאות ממפלגה גדולה ובעל סיכוי טוב לזכות, שפועל באופן אקטיבי נגד סחר חוקי בנשק בארה״ב. זה חסר תקדים, וקשה להאמין שלא יהיה לכך השפעה עלינו, אבל אי אפשר למדוד אותה״.

בדבריו רמז פייפר לתכנית הגורפת של קלינטון לפיקוח על נשק, המהווה חלק מרכזי ממצעה. פייפר לא נקב בשמו של המועמד השני, דונלד טראמפ, במהלך השיחה.

הפגנה למען שינוי תקנות הבטיחות בנשק בוושינגטוןצילום: אי-אף-פי

2016 צפויה להיות שנת שיא בהכנסות עבור חברות הנשק, לפי נתוני ה-FBI. למרבה האירוניה, דווקא מקרים מזעזעים של ירי המוני באמצעות נשק קל הם טריגרים לגידול ברכישות הנשק, משום שאמריקאים רבים מרגישים צורך גובר להגן על עצמם. 

כשנשאל פייפר אם הטבח של 49 איש במועדון הלילה באורלנדו ב-12 ביוני - אירוע הירי הקטלני בהיסטוריה של ארה״ב - ישפיע על המכירות, השיב מנכ״ל יצרנית הנשק כי ״מדובר באירוע שלא ניתן לחשב אותו״ אולם ״לא נראה שהיה לכך השפעה מהותית״.

מפה המתארת את שיעור המחזיקים בנשק בכל אחת ממדינות ארה"ב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker