טסלה רוכשת את סולאר סיטי ב-2.6 מיליארד דולר

המיזוג ייצור ענקית אנרגיה נקיה שתציע פנלים סולאריים, מערכות איחסון סוללות ומכוניות חשמליות תחת מותג אחד; אילון מאסק הוא היו"ר ובעל המניות הגדול ביותר בשתי החברות

לוגו רויטרס
רויטרס

יצרנית המכוניות החשמליות טסלה הודיעה כי תרכוש את יצרנית מערכות האנרגיה הסולארית סולאר סיטי ב-2.6 מיליארד דולר במניות. מנכ"ל טסלה, אילון מאסק, הוא גם יו"ר סולאר סיטי ובעל המניות הגדול ביותר בחברה.

החברה הממוזגת תציע לצרכנים פנלים סולאריים, מערכות אחסון סוללות ביתיות ומכוניות חשמליות תחת מותג אחד. טסלה תשלם עבור כל מניה של סולאר סיטי 25.37 דולר במניות של טסלה, לפי הודעת החברה. מאסק הציע בתחילה למשקיעים סכום של בין 26.50 דולר ל-28.50 דולר במניות טסלה. אנליסטים אמרו כי זהו מחיר נמוך מדי, ומשקיעים מסוימים הטילו ספק בכדאיות של שילוב יצרנית המכוניות החשמליות שלו עם חברת אנרגיה נקייה.

אילון מאסק
אילון מאסקצילום: אי־פי

ההסכם בין טסלה לסולאר סיטי מאפשר לאחרונה לקבל הצעות רכש נוספות עד 14 בספטמבר. ההחלטה כעת תלויה בהצבעת בעלי המניות של טסלה ושל סולאר סיטי. אלה אינם כוללים את מאסק, היו"ר והמשקיע הגדול ביותר בשתי החברות. מאסק אמר כי החברה הממוזגת תיהפך לענקית אנרגיה נקיה שתספק כלי רכב חשמליים שמונעים באמצעות גגות סולאריים ומערכות איחסון סוללות.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker