התמיכה המפתיעה של פיטר תיל בדונלד טראמפ - והוידוי שלו בועידת המפלגה

אחד היזמים הבולטים בעמק הסיליקון יעשה היסטוריה כשיהיה הנואם הראשון בתולדות המפלגה הרפובליקאית שמצהיר כי הוא הומוסקסואל; אולם מה גורם לתיל לתמוך בטראמפ, בניגוד חד לרוב אנשי ההייטק?

סוכנויות הידיעות
ניו יורק טיימס

כשפיטר תיל יעלה לבימת הנואמים ביום הרביעי של הועידה הרפובליקאית בקליבלנד, הוא יעשה היסטוריה בתור הנואם הראשון בתולדות המפלגה שיודיע כי הוא גאה להיות הומוסקסואל. כך מצטט היום ״וושינגטון פוסט״ אדם המקורב לעניין.

תיל, מיליארדר בעל סדר יום ליברטריאני ואחד מהתומכים הבודדים של דונלד טראמפ בצמרת של עמק הסיליקון, צפוי לאמר כי אף שהוא אינו מסכים עם חלק מהעמדות של המפלגה הרפובליקאית, הוא תומך בה ובמועמד שלה לנשיאות ובעמדות כמו הימנעות ממעורבות צבאית לא חיונית מעבר לים וסדר יום שמציב את הכלכלה במוקד.

פיטר תיל
פיטר תילצילום: בלומברג

איש אינו יודע מה יאמר בועידה תיל, שידוע בעיקר כאחד ממייסדי פיי פאל ומשקיע מוקדם בפייסבוק, אולם הופעתו מעוררת בעמק הסיליקון הליברלי יותר חשש מאשר התרגשות. מצד שני, אם טראמפ ייבחר לנשיאות, תיל יזכה בקו ישיר לבית הלבן ויהפך לאחד מאנשי העסקים הקרובים ביותר לטראמפ. ההימור של תיל על טראמפ מזכיר את זה שעשה בזמנו בפייסבוק: השקעה קטנה שהפכה להצלחה אדירה, ואת תיל למיליארדר שיושב היום בדירקטוריון החברה.

תיל עורר לאחרונה סערה כשהתברר כי מימן במיליוני דולרים את הוצאות המשפט של האלק הוגן נגד אתר המדיה גואקר, שהוציא את תיל מהארון לפני מספר שנים. 

הוא מחזיק בעמדות פוליטיות שאינן עמדות בקנה אחד עם רוב אנשי ההייטק, וכנראה שגם עם רוב האמריקאים. הוא פעם כתב כי ״שנות העשרים היו העשור האחרון בהיסטוריה האמריקאית שאפשר היה להיות אופטימיים בנוגע לפוליטיקה״. אחר כך, לדבריו, הדברים הידרדרו, משום שבין היתר נשים קיבלו זכות הצבעה. תיל, מבכירי עמק הסיליקון, תומך בטראמפ אף שחלק גדול מהעמדות של המועמד לנשיאות בנושאי הגירה, הגבלים עסקיים וסחר חופשי סופגים התנגדות עזה בתעשיית הטכנולוגיה. 

טראמפ בוועידה הרפובליקאית בקליבלנד, ביום שני
טראמפ בוועידה הרפובליקאית בקליבלנד, ביום שניצילום: JOHN MOORE/אי־אף־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker