אחרי טענות על אפליה גזעית: Airbnb גייסה את שר המשפטים האמריקאי לשעבר

אריק הולדר ייעץ לחברה לגבי מדיניות שתאסור אפליה כלפי שוכרי דירות בשירות השיתוף המצליח

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

אריק הולדר, לשעבר שר המשפטים של ארה"ב, הצטרף ל-Airbnb על מנת לפתח אסטרטגיה שתטפל בגזענות ואפליה נגד אנשים שמשתמשים בשירות שיתוף הדירות, בעקבות תלונות מצד לקוחות.

הולדר ישמש יועץ לחברה ויעבוד ביחד עם ג'ון רלמן, עורך דין לזכויות אזרח, לחיזוק מדיניות תאגידית שתאסור אפליה מצד אנשים שמשכירים את הדירות שלהם באתר. "זהו האתגר הגדול ביותר שעמו אנחנו מתמודדים כחברה", כתב מנכ"ל Airbnb בריאן צ'סקי בפוסט שפרסם בבלוג שלו. "אנחנו לא יכולים פשוט 'לטפל בסוגיה' בכך שנעשה את המינימום הנדרש לאחריות ולמטרות יחסי ציבור. אני רוצה שנהיה חכמים וחדשנים וניצור כלים חדשים למניעת אפליה שניתן יהיה לשתף בכל התעשייה".

בחורף האחרון החלו להתעורר חששות לאפליה ב-Airbnb לאחר שמחקר של בית הספר למנהל עסקים בהרווארד מצא כי הסבירות של מארחים להשכיר את ביתם ללקוחות בעלי שמות בעלי צליל "שחור" נמוכה יותר. במאי האחרון גם הוגשה תביעה נגד Airbnb על כך שהתעלמה מגבר שחור שהתלונן כי בקשתו ללון בדירה דרך האתר נדחתה על ידי המארח בגלל צבע עורו. לדברי צ'סקי, לורה מרפי, לשעבר ראש הלשכה המחוקקת של איגוד זכויות האזרח האמריקאי בוושינגטון, מובילה צוות שיבחן את הסוגיה בחברה.

הגיוס של הולדר מראה על רצון לגייס מומחיות מוושינגטון, אחרי ש-Airbnb היתה תחת לחץ מצד גורמים ממשלתיים מכל רחבי העולם. בשבוע שעבר ביקשו שלושה סנאטורים מארה"ב מנציבות הסחר הפדרלית (FTC) לחקור את החברה ושירותי השכרת חדרים אחרים בשל השפעתם על שוקי הדיור המקומיים, טענות על אפליה וסוגיות אחרות. שירות שיתוף ההסעות אובר הקים בנובמבר מועצה מייעצת בנושאי בטיחות, שבה חברה מרגרט ריצ'רדסון, לשעבר ראש הסגל של הולדר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker