לוגו בלומברג
בלומברג

פיאט-קרייזלר נתונה לחקירה של משרד המשפטים האמריקאי בגין הונאה, כך טוענים גורמים המקורבים לנושא. לטענתם, החקירה מתמקדת סביב השאלה אם החברה הפרה את חוק ניירות ערך בארה"ב. החקירה נמצאת בשלבים מוקדמים, טוענים שני גורמים שביקשו להישאר בעילום שם מכיוון שהחקירה חשאית והם סירבו לפרט במה בדיוק מתמקדת החקירה.

תביעה אזרחית שמתנהלת נגד פיאט-קרייזלר עשויה לרמוז במה מתמקדת החקירה. סוכן רכב מאזור שיקגו טוען כי החברה ניפחה את נתוני מכירות הרכב בארה"ב באמצעות תשלום לסוכני הרכב כדי שידווחו על מכירות מנופחות.

אובמה במפעל הרכב של קרייזלר בדטריוטצילום: בלומברג

שון מורגן, דוברת מטעם יצרנית הרכב לא הגיבה להודעות מייל ולשיחות טלפון בנושא. דובר משרד המשפטים סירב להגיב. דוברת מטעם רשות ניירות ערך בארה"ב (SEC), הרשות שחוקרת בדרך כלל מקרי הונאה כאלה לצד משרד המשפטים, סירבה להגיב.

חקירה פלילית עשויה לפגוע מאוד בחברה, שמאז שפיאט רכשה את השליטה בקרייזלר ב-2014 אחרי שחולצה על ידי הממשלה האמריקאית שהצילה את המותגים דודג', ג'יפ וקרייזלר מפשיטת רגל דיווחה על מכירות שיא. בדצמבר אמרה פיאט-קרייזלר כי היא רשמה את החודש הטוב ביותר במכירות בארה"ב ב-90 שנות קיומה אחרי שמכרה 217,527 כלי רכב – וזה היה החודש ה-69 ברציפות שבו רשמה החברה עלייה במכירות ביחס לשנה הקודמת.

בינואר הגישו סוכנויות רכב באילינוי ובפלורידה תביעה נגד החברה בטענה כי הנתונים נופחו באמצעות "ריכוך" הנתונים לפעמים ללא ידיעת סוכנויות הרכב ולעתים הם קיבלו תשלום כדי לערוך רישום מזויף של מכירת כלי רכב. ב-2015 הועלתה טענה דומה על ידי סוכנות רכב של מותג מזראטי, שנמצא גם הוא בבעלות פיאט-קרייזלר.

ב-14 בינואר אמרה פיאט-קרייזלר כי חקירה פנימית שנערכה בנושא הגיעה למסקנה כי הטענות חסרות בסיס וכי התביעה היא "לא יותר מתוצר של שני סוכנים ממורמרים". הדיונים בנושא מתנהלים בבתי משפט פדרליים בשיקגו ובברוקלין.

פיאט-קרייזלר היא לא היצרנית היחידה שמואשמת בניפוח נתוני המכירות באמצעות שכנוע סוכני מכירות לזייף נתונים. טענות דומות עלו גם נגד ב.מ.וו, שפי הטענות שילמה לסוכנויות 1,750 דולר כדי שיכניסו את דגמי החברה לצי השירות שלהן, צי המכוניות המסופקות ללקוחות כרכב חלופי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker