לסין יהיה קשה לשמור על שכר העובדים

משרד הסטטיסטיקה בסין מזהיר כי שכר העובדים לא יוכל להמשיך לצמוח בקצב של הצמיחה הכלכלית על רקע הקריאות של הממשלה להאט את העלאת שכר המינימום

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

הגידול שכר העובדים בסין הצליח לעמוד בקצב של הצמיחה הכלכלית במחצית הראשונה של 2016, אבל יהיה קשה לשמור על הגידול בשכר – אמר היום (ראשון) משרד הסטטיסטיקה במדינה.

המשרד ציין נושאים כמו ייצור עודף בתעשיית הפחם והפלדה וכן את הירידה במחירי הסחורות החקלאיות שמפעילים לחץ על העלייה בשכר. שמירת הקשר בין קצב הצמיחה לגידול בשכר הוא אתגר שדורש "מעקב צמוד", אמר וואנג פינגפינג, מנהל מחלקת סקרי משקי בית במשרד הסטטיסטיקה הסיני (NBS) באתר האינטרנט של המשרד.

צילום: בלומברג

ההכנסה הפנויה של משקי הבית, בהתאמה לאינפלציה, צמחה ב-6.5% במחצית הראשונה שלה השנה, בהשוואה לצמיחה של 6.7% בתמ"ג. משרד הסטטיסטיקה דיווח על נתוני הצמיחה ביום שישי.

הצמיחה הכלכלית ברבעון השני היתה גבוהה מהמצופה על רגע הגידול בהוצאות הממשלה והעובדה כי התנופה בשוק הדיור הגבירה את הפעילות התעשייתית, אבל הצניחה בגידול בהשקעות הפרטיות מצביעה על אבדן המומנטום הצפוי להמשך השנה.

כמה פרובינציות בסין האטו או שאפילו השעו את העלאת שכר המינימום על רקע הלחץ שמופעל על החברות בשל העלייה בהוצאות והירידה בביקוש. סגן השר הסיני לענייני משאבי אנוש קרא החודש להאט את העלאת שכר המינימום כדי לשמור על התחרותיות.

סין מתכוונת להעביר 100 מיליארד יואן (14.96 מיליארד דולר) כדי לסייע לרשויות המקומיות ולחברות בבעלות המדינה לממן פיטורים במגזר הפחם והפלדה השנה וב-2017. סך העובדים המפוטרים במגזרים האלה צפוי להגיע ל-1.8 מיליון, לפי הודעת הממשלה הרשמית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker