שחקן הורחק מרשת פלייסטיישן בגלל שהשתמש בשמו האמיתי

גיימר סעודי ותיק ששמו הפרטי "ג'יהאד" נחסם על ידי סוני בטענה כי שמו פוגע ברגשותיהם של משתמשים רבים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

גיימר סעודי בן 26 בשם ג'יהאד אל מופאדה משחק באופן פעיל כחבר רשום ברשת פלייסטיישן מאז שנת 2010, אולם לאחרונה נחסם חשבונו לאחר שחברת סוני החליטה כי שם המשתמש שלו ברשת פלייסטיישן, "iJihad", נוגד את תנאי השירות של פלייסטיישן.

תחילה קיבל אל מופאדה אי-מייל מסוני בו הוצע לו להחליף את שם המשתמש שלו - אפשרות שחובבי פלייסטיישן מבקשים זמן רב - כדי להימנע מכך שחשבונו ייחסם. אולם כעבור זמן, קיבל מהחברה היפנית מייל נוסף בו נמסר לו כי חשבונו הושעה בשל שם המשתמש שלו.

שמות משתמש בפלייסטיישן אינם יכולים להכיל "דברי השמצה או ביטויים פוגעניים", "דברי שטנה" או "איומים באלימות", נכתב באי-מייל ששיגרה סוני לאל מופאדה.  

מלבד חסימת גישתו לחשבונו ולמשחקים בפלייסטיישן, נמחקה גם כל ההתקדמות שלו במשחקים ובוטלו כל הרכישות הדיגיטליות שביצע.

בעולם המערבי נקשרת המילה "ג'יהאד" בדרך כלל לטרור איסלמי, אולם המונח לקוח למעשה מהמילה הערבית "ג'אהדה", שמשמעה להתאמץ או לפעול באופן נמרץ לשיפור עצמי ולדרך חיים טובה יותר, ומדובר בשם נפוץ בעולם המוסלמי.

עם זאת, גם לאחר ששלח אל-מופאדה למחלקת התמיכה של פלייסטיישן צילום של הדרכון שלו כדי להוכיח ששמו הפרטי האמיתי הוא "ג'יהאד", נדחתה בקשתו לביטול חסימת חשבונו על ידי החברה.

"כפי שציינו באי-מייל קודם, עלינו לקחת בחשבון את הרשת כולה ואת הרגשות של כולם", נכתב במייל ששיגרה לו סוני. "אנחנו מבינים כי לשם שלך יש משמעויות רבות אבל יש לו משמעות אחת עבור משתמשים רבים שמבחינתם הוא פוגעני, ולכן החלטנו לחסום את חשבונך".

אלא שגם אם החלטת סוני תואמת את תנאי השימוש של רשת פלייסטיישן, הרי שאכיפתה נעשית באופן נקודתי בלבד. בדיקה שערך אתר חדשות הגיימרים "גיים אינפורמר" מצאה כי ישנם 9,800 משתמשים ששמות המשתמש שהם ברשת פלייסטיישן כוללים את המילה ג'יהאד.

הסערה שעוררה הפרשה ברשתות החברתיות ובמיוחד באתר רדיט גרמה בסופו של דבר לסוני להתקפל, ולבטל את חסימת החשבון אך החליפה את שם המשתמש של אל-מופאדה. "פלייסטיישן יצרו איתי קשר דרך טוויטר ואז התקשרו אלי", סיפר אל-מופאדה, ששם המשתמש הישן שלו, iJihad, הוחלף ל-"Jiii".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker