מכירת נכסים במאות מיליארדים השתלמה: GE קפיטל כבר לא "גדולה מכדי ליפול"

הרגולטור בארה"ב הוציא את זרוע הפיננסים של קונצרן ג'נרל אלקטריק מרשימת המוסדות בעלי חשיבות מערכתית, לאחר ש-GE יצאה מעסקי הנדל"ן והפיננסים - במהלך החשוב זה שנים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הקונצרן האמריקאי ג'נרל אלקטריק השלים בהצלחה את המהלך החשוב ביותר זה שנים, לאחר שהממשל האמריקאי הודיע על ביטול הגדרתה של זרוע הפיננסים של הקונצרן, GE קפיטל, כמוסד פיננסי "גדול מכדי ליפול" הכפוף לרגולציה מוגברת.

המועצה לפיקוח על היציבות הפיננסית (FSOC), גוף-העל הרגולטורי בארה"ב שבראשו עומד שר האוצר האמריקאי, מסרה היום כי מאז ש-GE קפיטל הוגדרה בתור מוסד פיננסי בעל חשיבות מערכתית, "החברה השילה מעצמה נכסים משמעותיים, שינתה את מודל המימון שלה ויישמה ארגון מחדש תאגידי". זו הפעם הראשונה שהמועצה מוציאה חברה כלשהי מרשימת המוסדות שהוגדרו בתור "גדולים מכדי ליפול".

"ההחלטה היום ממחישה באופן ברור כי החלטת המועצה להגדיר חברות פיננסים לא בנקאיות היא תהליך דו-סטרי. המועצה תבטל את ההגדרה כאשר חברה תחדל להוות סיכון ליציבות הפיננסית של ארה"ב", אמר שר האוצר האמריקאי, ג'ק לו.

גודלה העצום של זרוע הפיננסים של GE יחד עם הסיכונים הטמונים בתיק ההלוואות שלה, גררו הידוק של פיקוח הרגולטורים על פעילותה לאחר המשבר הפיננסי העולמי.

באפריל 2015 הודיע הקונצרן האמריקאי על כוונתו לצאת בתוך שנתיים מעסקי הנדל"ן והפיננסים ולמכור את רוב פעילותו בתחומים אלו במהלך שהיקפו מאות מיליארדי דולרים והוא אחד המשמעותיים ביותר של החברה זה שנים.

מתוך יעד מכירות של נכסים בהיקף של 200 מיליארד דולר שקבע מנכ"ל GE, ג'פרי אימלט, בשנה שעברה, כבר הגיעה החברה לעסקות למכירת נכסים ב-180 מיליארד דולר, מהן עסקות ב-156 מיליארד דולר שכבר נסגרו.

במסגרת המהלך חזר הקונצרן, אשר בעבר יותר ממחצית מרווחיו הגיע מזרוע הפיננסים GE קפיטל, להתמקד בייצור ושירותים בתחומים כמו טורבינות רוח, מנועי מטוסים, סורקים רפואיים וציוד נוסף.

"זהו צעד מרכזי באסטרטגיה שלנו להתמקד ביתרונות התחרותיים שלנו", אמר אימלט בשנה שעברה. לדבריו, החברה הגיעה למסקנה שהרווחים מאחזקות הנדל"ן והפיננסים לא משתלמים ביחס לנטל הרגולטורי ולחוסר שביעות הרצון של המשקיעים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker