"ארה"ב חוקרת האם עובדי הדסק הישראלי של קרדיט סוויס סייעו לבעלי אזרחות כפולה לחמוק מתשלום מס"

משרד המשפטים חוקר חשד כי הבנק סייע לישראלים בעלי אזרחות כפולה לחמוק מתשלום מס בארה"ב, לדברי מקורות; הבנק השווייצי השעה חמישה עובדים בדסק הישראלי

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

משרד המשפטים האמריקאי מנהל חקירה נגד הבנק השווייצי קרדיט סוויס, בחשד שעובדי הבנק סייעו ללקוחות בישראל לחמוק מתשלום מסים בארה"ב, אמר אדם המעורה במצב.

קרדיט סוויס החליט להשעות חמישה עובדים על רקע חקירה פנימית שמנהל הבנק, נאמר בהודעה שמסר היום הבנק. "החקירה אינה קשורה להתנהלות הכרוכה במרמה שהסבה נזק ללקוחות", נאמר בהודעת הבנק. "קרדיט סוויס מחויב לניהול עסקיו באופן שתואם את חוקי המס. עסקי הבנקאות שלו מתנהלים תוך עמידה מדוקדקת בכל החוקים, הכללים והתקנות בשווקים שבהם הוא פועל".

חקירת החשבונות הישראלים עשויה להוביל לאישומים חדשים שיוגשו בארה"ב נגד קרדיט סוויס והבנקאים שלו. תביעה חדשה של משרד המשפטים האמריקאי גם עשויה לגרור חקירה רגולטורית קפדנית במיוחד, מכיוון שהבנק עודנו מחויב לצו מוסכם (consent order) עם המשרד לשירותים פיננסים של מדינת ניו יורק שעליו הוחלט במסגרת הודאתו ב-2014 בסיוע לאזרחי ארה"ב לחמוק מתשלום מסים.

קרדיט סוויס
קרדיט סוויס

העיתון "וול סטריט ג'ורנל" דיווח אתמול על חקירת משפט המשפטים, וציין כי מטרת החקירה היא לברר האם עובדי הבנק בישראל סייעו לבעלי אזרחות כפולה של ישראל וארה"ב להימנע מתשלום מס בארה"ב.   

חמישה עובדי הבנק הועסקו בדסק הישראלי של קרדיט סוויס, אשר עיקר פעילותו מתמקדת בהנפקות ראשונות לציבור של חברות היי-טק ישראליות, דיווח העיתון השווייצי "שווייץ אם סונטאג".

דוברת משרד המשפטים האמריקאי סירבה להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker