המתחרה הסינית של אובר גייסה 600 מיליון דולר

הגיוס הזה מצטרף למיליארד דולר שגייסה דידי צ'ושינג מאפל לפני כחודשיים ■ היקף הגיוסים של החברה מגיע לכ-6.9 מיליארד דולר

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

אפליקציית שיתוף הנסיעות הסינית, דידי צ'ושינג, אמרה היום כי קיבלה השקעה של 600 מיליון דולר מחברת הביטוח הסינית צ'יינה לייף אינשורנס. ההשקעה מגדילה את המשאבים של דידי ותאפשר לה למממן את התחרות שלה מול אובר. לפני כחודש גייסה דידי מיליארד דולר מאפל.

הגיוס של אפליקציית שיתוף הנסיעות המובילה בסין בא על רקע המאמצים שלה לנסות למנוע את ההתרחבות של אובר בתוך סין. מוקדם יותר החודש גייסה אובר 3.5 מיליארד דולר מקרן ההון הממשלתית של סעודיה.

דידי צ'ושינג
צילום: אי–פי

ההשקעה של צ'יינה לייף – חברת הביטוח הגדולה ביותר באזור אסיה פסיפיק במונחי שווי שוק כוללת תשלום במזומן של 300 מיליון דולר ועוד התחייבות למימון עתידי של 305 מיליון דולר, כך לפי הצהרה משותפת של שתי החברות. "שני הצדדים גם ישתפו פעולה בהזדמנויות השקעה בחום התעבורה ובמגזרים קשורים בסין ומחוץ לסין", נכתב בהודעת החברות.

אפל השקיעה מיליארד דולר במאי בדידי, צעד שלפי מנכ"ל אפל, טים קוק, יעזור לחברה להבין טוב יותר את השוק הסיני.

דידי ואובר השקיעו סכומים נכבדים במימון תעריפי הנסיעה בניסיון להרוויח נתח שוק בסין, מה שהעלה השערות בתקשורת המקומית כי החברות יאלצו בסופו של דבר לשתף פעולה. בשנה שעברה התאחדה דידי עם מתחרה לשעבר בשוק המקומי.

עוד לפני ההשקעה של צ'יינה לייף, גייסה דידי 6.3 מיליארד דולר, עולל השקעות לפני האיחוד עם החברה הסינית הקטנה, כך לפי חברת המחקר CB אינסייטס.

במאי פורסם ברויטרס כי דידי, שדרכה מתבצעות 11 מיליון נסיעות ביום, מתכוננת להנפקה ראשונית לציבור (IPO) בארה"ב שצפויה להתקיים ב-2018.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker